Kształty paznokcia

Jakie kształty paznokci warto wybrać? Który kształt najlepiej pasuje do Twoich dłoni? Zapraszamy do naszego poradnika!

Kształty paznokcia – kilka słów dla Ciebie

Każda kobieta marzy o paznokciach idealnych – czyli takich, które prezentują się dobrze wszędzie tam, gdzie się pojawisz. W rzeczywistości jednak wymaga to choć odrobiny wysiłku, o dłonie i paznokcie trzeba dbać, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, malowanie paznokci czy nadawanie im kształtu. Możliwości w każdej z wymienionych kategorii jest całe mnóstwo, my natomiast skupimy się na kilku interesujących propozycjach, które warto rozważyć. Do Twojego wyboru są kształty paznokcia zarówno dla dłoni szczupłej i nie tylko, a to dopiero początek – potem możesz zdecydować o tym, jak i czym pomalujesz paznokcie. Sprawdź nasze propozycje na kształty paznokci i lśnij niczym diament każdego dnia!

Kształty paznokcia i jego długość – jak dobrać?

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów, trzeba wyraźnie podkreślić, że dokładny kształt paznokci tak naprawdę zależy przede wszystkim od Ciebie, a konkretnie od Twoich preferencji, trybu życia czy wykonywanej pracy. To Ty przede wszystkim masz czuć się z określonymi paznokciami dobrze. Oczywiście warto zaufać naszym wskazówkom, gdyż dzięki temu kształt paznokci zostanie dopasowany do Twoich dłoni. Ponadto warto sugerować się poszczególnymi częściami paznokcia – dla przypomnienia: paznokieć składa się z dwóch części, łożyska i lunuli. Drugie z wymienionych to biała część u nasady i ma nieco inny kształt u każdej z nas – a to właśnie lunula wskazuje, jaki naturalny kształt paznokci byłby dla nich najlepszy.

Jeżeli masz smukłą dłoń, zarówno krótsze, jak i dłuższe paznokcie powinny Ci pasować. Uważaj natomiast z ostrymi zakończeniami, gdyż w ten sposób Twoje paznokcie mogą za bardzo przypominać szpony. Przy długości paznokci stosuje się ogólną zasadę, zgodnie z którą im masz krótsze palce, tym dłuższe możesz mieć paznokcie. W ten sposób wyszczuplisz swoją dłoń i nadasz jej bardziej naturalnego kształtu. Nie ma na co czekać, przejdźmy do typów paznokci.

Jeszcze do niedawna najczęściej spotykane były po prostu paznokcie okrągłe. Są uniwersalne, nie rzucają się zbytnio w oczy i sprawdzają się u kobiet, które pracują za pomocą dłoni. Ponadto okrągły kształt paznokcia sprawia, że jest on twardszy i lepiej opiera się różnego rodzaju uszkodzeniom.

Kwadratowe paznokcie zalecane są kobietom o wąskich dłoniach i długich paznokciach. Jeśli zatem masz szerokie dłonie i krótkie palce, lepiej unikaj tej stylizacji. Dobrze też wiedzieć, że utrzymanie kwadratowych paznokci jest bardzo trudne, gdyż łatwo się łamią i zadzierają. Alternatywą dla paznokci kwadratowych mogą być paznokcie owalne. Są one nadzwyczaj uniwersalne i praktyczne, świetnie wyglądają bez względu na kształt dłoni. Są przy tym trwałe i odporne na uszkodzenia.

Na koniec zostawiliśmy paznokcie spiczaste, czyli tzw. migdałki. Są one długie i mocno spiłowane, jeśli jednak zrobisz to przesadnie mocno, efekt będzie odwrotny od oczekiwanego. Ponadto paznokcie migdałki są bardzo niepraktyczne w codziennym życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ