chirurgia stomatologiczna

O tym, że każdy z nas powinien dbać o zęby, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Codzienne mycie, czyszczenie między zębami po jedzeniu i regularne wizyty u dentysty pomogą nam zaplombować zęby, kiedy dziura w nim nie jest na tyle duża, żeby konieczne było leczenie kanałowe, czy usuwanie zębów. Mimo tego jednak być może będziemy musieli skorzystać z pomocy chirurga stomatologicznego. Chodzi tutaj o zęby mądrości, czyli ósemki.

W zależności od tego, jak są urośnięte ósemki, nasz prowadzący lekarz dentysta może zdecydować o ich tradycyjnym zaplombowaniu. Jeżeli natomiast ósemki rosną krzywo, w taki sposób który powoduje krzywienie się całej szczęki, konieczne będzie usunięcie ich u chirurga szczękowego. Jeśli nasz dentysta nie ma takiej specjalizacji, powinien skierować nas do tego specjalisty, który pracuje w gabinecie znajdującym się być może w naszym mieście, albo w jego okolicy. To może znacząco przyspieszyć rozpoczęcie przygotowań do zabiegu usuwania takiego zęba. W zależności od wspomnianego już położenia zęba w szczęce może się okazać, że ósemka zostanie usunięta od razu, albo trzeba będzie umówić się na nowy termin, ponieważ przed zabiegiem pacjent będzie musiał zażyć antybiotyk.

Po zabiegu także będzie to konieczne, jak i przestrzeganie wielu innych kluczowych zaleceń – przyjmowanie przepisanych leków, unikanie aktywności fizycznej, stosowanie okładów w miejscu ekstrakcji, odpoczynek, sen, oraz stawianie się na wizyty kontrolne kilka dni po zabiegu, jak i na zdejmowanie szwów. Ta cała procedura może trwać nawet kilkanaście dni. Mimo tego, że wielu z nas określenie ”usuwanie zęba” mrozi krew w żyłach i staramy się do niego nie dopuścić, czasami nie ma wyjścia i musimy się na to zgodzić.

Przestrzeganie wspomnianych przed chwilą zaleceń lekarza na pewno pozwoli nam w miarę szybko wrócić do zdrowia. Kiedy usuniemy ósemki, nie będziemy musieli się martwić tym, że znowu odrosną, czy będziemy musieli znowu się na to godzić. Mimo wszystko warto jest to przecierpieć, aby później mieć spokój i nie musieć się bać, że to się powtórzy.

Kwestią, jaka również została wspomniana jest to, że nasz prowadzący dentysta może skierować nas do chirurga dentystycznego, który usunie nam ósemkę, dostaniemy jego adres i telefon. Jeśli z jakiegoś powodu mogłoby się to nie udać, możemy poszukać takiego lekarza na własną rękę w internecie. Trzeba będzie poszukać informacji o przykładowej treści chirurg stomatolog Warszawa, czy chirurgia stomatologiczna. Gdy specjalista, do którego zdecydujemy się udać będzie miał swoją stronę w internecie, także możemy na nią zajrzeć – przykładem jest emdent.pl.

Usuwanie zębów chyba nikomu z nas nie kojarzy się pozytywnie, ale czasami musimy się na to zgodzić – nawet jeśli całe życie dbaliśmy o zęby. Gdy omawiana w tym artykule ósemka urośnie krzywo w naszej jamie ustnej, usuwanie będzie konieczne, aby nie skrzywiła nam się szczęka. Odwlekanie decyzji o zabiegu spowoduje niestety właśnie taką sytuację. A jeśli zależy nam na zębach, nie powinniśmy do tego dopuszczać, więc jak najszybciej warto zdecydować się na ekstrakcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ