Lakier hybrydowe do paznokci

Lakiery hybrydowe należą obecnie do grupy najbardziej popularnych. Korzystają z nich kobiety na całym świecie, także w naszym kraju. W porównaniu do konwencjonalnych lakierów hybrydy są wysoce wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz estetyczne. Ponadto, wykonanie hybryd nie jest szczególnie czasochłonne, a wiele ich użytkowniczek wykonuje je samodzielnie w swoim domu. Poniżej przedstawiamy bardziej rozbudowaną charakterystykę tej grupy lakierów do paznokci oraz podpowiadamy jak krok po kroku należy je wybierać. 

Lakiery hybrydowe – wytrzymałe, odporne i piękne – oraz jak je wybrać 

W czym tkwi wyjątkowa moc lakierów hybrydowych? W porównaniu do ich konwencjonalnych odpowiedników hybrydy są zdecydowanie bardziej trwałe – pozostaną na Twoich paznokciach przez okres od 3 do 4 tygodni po nałożeniu. Zdecydowanie przewyższają pod tym względem możliwości innych grup lakierów. Przez cały ten czas będą gładkie, lśniące oraz odporne na uszkodzenia. Wszelkie zadrapania, draśnięcia, złamania, które stanowiły dotąd zagrożenie dla Twoich paznokci, pójdą w niepamięć. Na paznokciach hybrydowych nie powstają ubytki, a lakier zachowuje lśniący połysk przez cały czas. 

Kluczowy jest pod tym względem fakt, że pod lakier hybrydowy aplikuje się specjalną bazę, która stanowi warstwę stabilizującą. Po zakończeniu stylizacji lakier jest pokrywany dedykowanym do tego preparatem nabłyszczającym, nazywanym po prostu topem. Ponadto, w trakcie nakładania hybryd stosuje się lampy utwardzające, dzięki którym płytka tworzonego paznokcia zastyga, tworząc zwartą i wytrzymałą warstwę.

Jaki lakier hybrydowy wybrać? 

Wybór dostępnych lakierów hybrydowych jest bardzo szeroki. Znajdziesz produkty różniące się odcieniem, składem, a także dodatkowymi właściwościami. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawarte w lakierze substancje. Warto unikać tych o szkodliwym oddziaływaniu – toluenu, DBP, formaldehydu. 

Istotna jest także konsystencja lakieru, która może się różnić w przypadku poszczególnych grup produktów. Największą popularnością cieszą się lakiery o średniej gęstości, wyjątkowo łatwe w trakcie aplikowania i rozprowadzania po powierzchni paznokcia. Polecamy unikać lakierów zbyt gęstych, których aplikowanie może być prawdziwą udręką. Produkty o optymalne konsystencji znajdziesz w sklepie Ekobieca pod adresem https://www.ekobieca.pl/firm-pol-1458817159-NeoNail.html.

Sprawą ważną i niestety często ignorowaną jest sposób nakładania danego lakieru, a dokładnie – obecny w danym opakowaniu pędzelek. Warto zwrócić uwagę na sposób jego wyprofilowania, długość włosia oraz jego układ. Pędzelek powinien tworzyć stosunkowo zwartą końcówkę, która pomoże precyzyjnie pokryć całą płytkę paznokcia, nie wykraczając poza jej kontury.

Na koniec warto wspomnieć, że do utwardzania lakierów hybrydowych stosuje się lampy UV lub LED. Lampy takie są stosunkowo tanie oraz łatwo dostępne, a ich użytkowanie jest dziecinnie proste. W sklepach kosmetycznych znajdziesz szeroki wybór lamp przeznaczonych do użytku domowego, które możesz stosować w swojej łazience, zamieniając ją w domowe centrum kosmetyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ