akcesoria do stylizacji paznokci

Utrzymanie dłoni w doskonałej kondycji i oryginalne zaprojektowanie paznokci jest możliwe bez wizyty w salonie kosmetycznym. Nie musisz ograniczać się do monochromatycznej kolorystyki. Nawet jeśli nie masz zdolności artystycznych, możesz tworzyć własne oryginalne wzory za pomocą kilku przydatnych narzędzi.

Jakie rodzaje manicure można wykonać w domu?

Najbardziej popularnym i skutecznym sposobem na doprowadzenie dłoni do porządku pozostaje manicure z przycinaniem. Martwy naskórek wokół paznokci jest wycinany za pomocą specjalnego narzędzia — nippera.

Dla tych, którzy ze względu na stan zdrowia nie ryzykują użycia narzędzia tnącego, odpowiedni jest nieobrzezany manicure. Aby usunąć martwy naskórek wokół paznokci, stosuje się specjalne zmywacze — kwasowe lub zasadowe. Przy prawidłowym stosowaniu eliminują one ryzyko urazów skóry, działają delikatnie i nie przyczyniają się do powstawania zadziorów.

Manicure maszynowy to następny zabieg coraz częściej wykonywany w domu. Wymaga zastosowania specjalnej maszyny — frezarki. Pełni ona następujące funkcje:

  • usuwanie zrogowaciałych skórek;
  • polerowanie paznokci;
  • likwidacja nagniotków na dłoniach i stopach;
  • korekta kształtu paznokcia.

Maszyna jest wyposażona w uchwyt z obrotowym nożem, którego wielkość i prędkość obrotową można wybrać w zależności od wykonywanego zadania. Dla posiadaczek delikatnej, zniszczonej skóry, a także zbyt szybko rosnących skórek, posiadanie w domu urządzenia do manicure jest całkiem uzasadnione.

Przybory i rzeczy do manicure

Zanim zrezygnujesz z wizyty w salonie, musisz kupić wysokiej jakości narzędzia. Piękny manicure w domu można wykonać tylko przy użyciu ostrych, solidnych narzędzi, które muszą zawierać:

  • Cążki do skórek. Wykonane ze stopu medycznego, pozostają ostre przez długi czas i wygodnie leżą w dłoni. Takie cechy zapewnią sprawną i szybką procedurę, a także doskonały efekt manicure, który można wykonać samodzielnie w domu.
  • Popychacz to metalowe narzędzie w postaci cienkiego uchwytu ze szpatułką z jednej strony i zaostrzonym skrobakiem z drugiej. Szpatułka służy do przesuwania skóry, a mini nożyk do wycinania zrogowaciałego naskórka
  • Obcinacz to urządzenie do obcinania paznokci przypominające gilotynę. Jest niezastąpiony przy wykonywaniu manicure w domu na krótkich paznokciach, ponieważ umożliwia równe cięcie, zapobiegając rozdwajaniu i powstawaniu poszarpanych krawędzi na płytce.
  • Pilnik do paznokci jest przeznaczony do zmiany kształtu paznokci.
  • Patyczki pomarańczowe. Te akcesoria do stylizacji paznokci nie zawsze są używane, ale posiadanie ich pod ręką jest bardzo przydatne, ponieważ mogą się przydać zarówno przy przycinaniu i odsuwaniu, jak i na etapie nakładania warstwy dekoracyjnej.

Jak zrobić manicure w domu?

Samodzielna stylizacja paznokci w domu za pomocą pilnika wykonuje się wyłącznie na suchych paznokciach. Mokre paznokcie są zbyt elastyczne, więc nie można ich idealnie obciąć. Tylko suche paznokcie można również polerować polerką; pozwoli to uzyskać naprawdę gładką i błyszczącą powierzchnię.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ