Bazy do paznokci

Paznokcie, na które nakłada się warstwę manicure, to bardzo często struktury mocno zniszczone lub łamliwe. Nakładanie na nie baz pod warstwę hybrydową jest poważnym wyzwaniem i wymaga zastosowania produktów o szczególnych właściwościach.

Czym jest baza dla paznokci i dlaczego jest tak ważna?

Stosowana pod manicure baza do paznokci hybrydowych to produkt przeznaczony głównie do najbardziej wymagających powierzchni. Wykorzystuje się ją głównie na paznokciach łamliwych i kruchych, tworząc stabilną i przyczepną podstawę pod warstwę manicure. Wiele różnych, dostępnych na rynku baz to produkty kauczukowe. Wyróżniają się one dość gęstą konsystencją, dzięki której w trakcie nakładania nie spływają na skórki i nie wywołują reakcji uczuleniowych bądź zapalnych. Odpowiednia gęstość bazy ułatwia też jej modelowanie, co ma istotny wpływ na stabilność i estetykę manicure. Właściwie naniesiona podstawa nie pochłania powietrza, jednocześnie pozwalając nadbudować paznokieć tak, aby wyglądał on naturalnie.

Bazy do paznokci — dlaczego warto stosować?

Stosowanie baz do paznokci niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze, dzięki nim można idealnie wzmocnić zniszczoną płytkę paznokcia, który — dzięki temu — będzie stabilną podstawą dla całego manicure. Dzięki bazom można też zniwelować nierówności płytki, a także zamaskować znajdujące się na ich powierzchni przebarwienia. Poza tym bazy do paznokci znacznie zwiększają przyczepność lakieru hybrydowego, dzięki czemu jego struktura jest trwalsza i bardziej wytrzymała. Baza może też skutecznie przedłużyć paznokieć i to aż do 3 mm.

Co warto wiedzieć przed zastosowaniem bazy?

Dostępne na rynku bazy do paznokci hybrydowych mają określone właściwości, o których wiedzieć powinna każda kobieta, która amatorsko lub profesjonalnie zajmuje się nakładaniem hybryd.

  1. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na gęstość bazy, gdyż od niej zależy sposób jej nakładania i ewentualnego modelowania.
  2. Koniecznie warto sprawdzić trwałość bazy. Najlepsze produkty wytrzymują nawet do 4 tygodni!
  3. Warto zwrócić uwagę na sposób usunięcia bazy z paznokcia. Najczęściej wystarczy do tego specjalna substancja zwana Removerem.
  4. Przed zakupem koniecznie warto zwrócić uwagę na liczbę dostępnych odcieni. Dobrej jakości bazy występują aż w 23 różnych kolorach, toteż dopasowanie ich do paznokcia jest dużo łatwiejsze.

Reasumując, baza do paznokci hybrydowych to ważny element każdego manicure. Dzięki niej można stworzyć wytrzymałą podstawę dla lakieru, a także częściowo zregenerować uszkodzoną tkankę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ