korekta powiek

Korekta powiek to dla wielu osób operacja, która może poprawić stan psychiczny i zwiększyć samoakceptację. Zabieg ten jest często wykonywany i dzięki względnie niewielkiemu ryzyku, decyduje się na niego wiele osób, które czują, że ich powieki znacząco opadają.

Dla kogo korekta powiek?

Wiele starszych osób ma problemy z opadającymi powiekami oraz workami pod oczami. Jest to spowodowane mało elastyczną skórą wokół powiek, często wiekiem, ale również predyspozycjami danej osoby. Worki pod oczami i opadające powieki nie dodają uroku – często sprawiają, że osoba taka wygląda na zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości. Dlatego też wiele osób decyduje się na korektę powiek. Na czym polega ten zabieg?

W skrócie, jest to nacięcie skóry wokół powiek i usunięcie jej nadmiaru. Następnie nacięcie zszywa się i po czasie rekonwalescencji szwy są ściągane, a skóra wokół oczu powoli wraca do swojej naturalnej postaci. Korekta powiek z clinicforyou.pl to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie są zadowoleni z kształtu swoich powiek i skóry wokół oczu. Dzięki profesjonalnemu zabiegowi, skóra wokół oczu będzie napięta i ponownie jędrna, a my będziemy czuć się lepiej i młodziej.

Rekonwalescencja po korekcie powiek

Korekta powiek związana jest z nałożeniem w okolice oczu szwów, które zdejmuje się zazwyczaj po piątym albo siódmym dniu. Pierwsze dni po korekcie powiek są dość trudne, wokół oczu pojawia się opuchlizna i zaczerwienienie. Warto nosić przez ten czas opatrunek na powieki i smarować okolice wskazanymi przez lekarza maściami (nie należy jednak szukać ich na własną rękę). Po ściągnięciu szwów pojawia się blizna, która umiejscowiona jest kącikach oczu, w miejscu naturalnych zmarszczek mimicznych. Blizna jest różowa i stopniowo przybiera barwę skóry. Może być jednak delikatnie widoczna nawet kilka miesięcy po zabiegu.

Przez pierwsze dwa tygodnie (najlepiej nieco przedłużyć ten okres) nie należy wykonywać silnych ćwiczeń fizycznych, które mogłyby podnieść ciśnienie tętnicze. Nie powinno się także narażać skóry wokół oczu na słońce – jeśli zabieg wykonujemy wiosną lub latem, warto zadbać o okulary przeciwsłoneczne. Mówi się, że pierwszy makijaż po korekcie powiek można wykonać już po 10 dniach od zabiegu, warto jednak dać skórze wokół oczu nieco więcej czasu i poeksperymentować z make-upem dopiero, kiedy opuchlizna całkowicie zejdzie, a my poczujemy, że skóra wokół oczu powróciła do normalnego stanu.

Czy korekta powiek jest bezpieczna?

Wiele osób zastanawia się, czy korekta powiek i inne zbiegi plastyczne twarzy są bezpieczne. Wątpliwości są naturalne, warto jednak mieć świadomość, że w przypadku korekty powiek żadne ciało obce nie jest wprowadzane do naszego organizmu. Zabieg polega jedynie na naciągnięciu skóry wokół oczu, co sprawia, że jest stosunkowo bezpieczny i mało inwazyjny. Oczywiście, zawsze warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który bezpośrednio odpowie na nasz pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ