Kto powinien zainwestować w kosmetyki mineralne

Każda osoba z chorobami skóry powinna mieć w swojej kosmetyczce kosmetyki mineralne. Kosmetyki mineralne są najlepsze dla osób borykających się z trądzikiem, bliznami czy ranami. To także dobry wybór dla osób z alergiami. Kosmetyk ten polecany jest dla osób o wrażliwej skórze. Osoby, które przeszły operacje kosmetyczne również powinny stosować kosmetyki mineralne. Nie jest to reguła i każdy może stosować kosmetyki mineralne, nawet jeśli ma poważne schorzenia skóry.

Kosmetyki mineralne – charakterystyka produktu

Kosmetyki mineralne nie zawierają alkoholu, silikonów ani parabenów. Kosmetyki mineralne dzięki braku składników pochodzenia zwierzęcego są dostępne dla wegetarian i wegan. Nie są testowane na zwierzętach. Wiele osób jest coraz bardziej świadomych i poszukuje ich.

Co tak naprawdę zawierają kosmetyki mineralne?

Zawierają tylko minerały, jak wskazuje ich nazwa. Zawierają ograniczoną liczbę składników. Te minerały są powszechne w kosmetykach mineralnych i należy ich szukać:

Kaolin to glinka, która zawiera mikroelementy, a także sole mineralne. Wchłania serum i ściąga pory.

Węglan wapnia występuje w wielu minerałach. Idealnie wchłania serum i wodę.

Mika jest stosowana jako naturalny wypełniacz.

Dwutlenek tytanu chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Może być również stosowany do matowienia bez wysuszania.

Tlenki żelaza – Naturalne pigmenty

Tlenek cynku jest związkiem organicznym. Dzięki niemu skóra mniej się przetłuszcza.

Właściwości kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne mogą być stosowane codziennie, ponieważ nie zatykają porów i nie wysuszają skóry. Nie podrażniają również skóry wrażliwej. Kosmetyki mineralne również odżywiają i regenerują skórę. Kosmetyki te są również wodoodporne, co jest zaletą przy cieplejszej pogodzie. Kosmetyki tego typu są odpowiednie dla osób, które nie malują się często, ponieważ nie mają daty ważności. Kosmetyki te mają również specjalne właściwości pielęgnacyjne oraz działanie przeciwzapalne.

Jakie produkty zaliczane są do kosmetyków mineralnych?

Produkty mineralne muszą mieć krótki, odpowiedni skład, który zawiera wyłącznie minerały, o czym była mowa wcześniej. Są wolne od silikonów i parabenów.

Produkty mineralne

Podkład z glinki- to  naturalny produkt, który działa podobnie jak baza pod makijaż z drogerii. Ma właściwości matujące.

To produkty dla osób, które chcą uzyskać naturalny wygląd bez zbytniego krycia. Są też bezpieczne w użyciu dla skóry i nie będą jej pogarszać. Rozjaśniają i podkreślają koloryt skóry.

Te cienie do powiek są lekkie, ale mocno napigmentowane. Dostępne są również długotrwałe cienie mineralne.

Dostępne są również inne kosmetyki mineralne. Jest wiele opcji rozświetlaczy, różów lub bronzerów, pomadek i kredek do oczu.

Kosmetyki mineralne nie są znane z tego, że zatykają pory. Jest to ważne dla osób z cerą trądzikową. Można je zmywać mleczkami lub żelami do demakijażu. Mogą być również stosowane w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, podrażnienia lub oparzenia słoneczne. Ważne jest jednak, aby praktykować dobrą pielęgnację skóry. Kosmetyki nie powinny być używane do leczenia problemów skórnych.

Czy kosmetyki mineralne są kompatybilne z makijażem?

Absolutnie. Kosmetyki mineralne tworzą świetny makijaż. Kosmetyki te nie są dla osób, które oczekują nieskazitelnej skóry czy wysokiego krycia. Kosmetyki te dają delikatny, naturalny efekt. Można z nimi stworzyć look „no makeup”.

Obecnie dostępnych jest wiele produktów mineralnych, które są wysokiej jakości. Poniższy link przeniesie Cię do pełnej listy kosmetyków mineralnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ