Kosmetyki wspomagające opalanie skóry

0
647

Lekka opalenizna utożsamiana jest ze zdrowym, pięknym wyglądem. Nie ma się co dziwić, ponieważ dzięki niej ciało wygląda po prostu bardziej atrakcyjnie, a jego rzeźba, w tym mięśnie, jest pięknie podkreślona. Opalanie się musi przebiegać jednak w sposób bezpieczny, aby było nie tylko ładne, ale i zdrowe. Spójrzmy, jak tego dokonać.

Ochrona przed nadmiarem UV

Promieniowanie UV jest odpowiedzialne za to, że ludzkie ciało nabiera atrakcyjnego, brązowego koloru. Należy jednak pamiętać o tym, że nie możemy pozwalać sobie na przebywanie na słońcu bez umiaru. Zbyt duże ilości promieniowania UV są bowiem szkodliwe: mogą doprowadzić w pierwszej kolejności do oparzeń słonecznych, ale też do szybszego starzenia się skóry czy nawet przyczynić się do powstania raka.

Dlatego ważna jest ochrona przed nadmiarem promieniowania UV. Przede wszystkim warto unikać przebywania na otwartej przestrzeni i na słońcu w godzinach jego największego operowania, czyli około południa. Znacznie bezpieczniejsze na opalanie są godziny poranne oraz popołudniowe, gdy słońce nie jest tak ostre. Co więcej, nawet chcąc się opalać, powinniśmy stosować kremy z odpowiednio dobranym filtrem, które zapobiegają oparzeniom.

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Kosmetyki do opalania to w pierwszej kolejności wspomniane już preparaty, które stosujemy przed wyjściem na słońce. Są to różnego rodzaju mleczka, kremy i olejki z filtrem, służące do bezpiecznego i rozsądnego opalania. Filtr SPF świadczy o tym, jak wiele promieniowania jest przepuszczane przez krem, a zatem im wyższy – tym słabiej się opalamy. Dlatego też dla osób wrażliwych i dzieci polecane są kremy z wysokimi filtrami (około 50 SPF).

Kosmetyki do opalania mają jednak nie tylko chronić przed promieniowaniem UV. Ich zadaniem jest również przygotowanie skóry do opalania poprzez jej nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu jest bardziej elastyczna i odporna na przesuszenie, o które nie jest trudno na słońcu. Ratuje ją to przed nadmiernym łuszczeniem się, nieestetycznym popękanym wyglądem oraz przedwczesnym starzeniem się.

Warto przy tym pamiętać, że z czasem kosmetyki do opalania zmywają się (zwłaszcza, jeśli pływamy) i wycierają. Dlatego regularnie należy uzupełniać ich warstwę, aby zawsze tak samo dobrze chroniły skórę.

Kosmetyki po opalaniu

Oprócz preparatów do opalania, mamy także te po opalaniu. Są one niezbędne do odbudowania skóry po intensywnym działaniu słońca. Dostarczają niezbędnych witamin i minerałów do regeneracji naskórka, a także mają działanie nawilżające, które sprawia, że skóra powraca do swojego elastycznego i gładkiego stanu. Zawierają także substancje łagodzące i chłodzące, które pomagają w przypadku nadmiernego poparzenia słońcem.

Co więcej, kosmetyki po opalaniu mają za zadanie przedłużyć i pogłębić kolor uzyskany na słońcu. Zawarte w nich drobinki utrwalają opaleniznę i podkreślają jej piękno delikatnym połyskiem. Dlatego każdy, kto chciałby prezentować się zachwycająco podczas lata, powinien sięgnąć po nie tak samo, jak po kremy i olejki przed opalaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ