Makijaż

Makijaż – niektóre kobiety za nim przepadają i nie wyobrażają sobie dnia bez ulubionego podkładu, tuszu do rzęs, kredy czy cienie do powiek. Inne panie wykonują go jedynie sporadycznie, na przykład podczas ważnych wydarzeń. Jeszcze inne są zdecydowanymi przeciwniczkami malowania się i stawiają w życiu na naturalność. Jakie jest Twoje zdanie na upiększanie twarzy? Przyjrzymy się nieco argumentom dwóch stron.

Dlaczego się malujemy?

Makijaż to nieodłączony element kobiecego wizerunku już od wielu lat. Nie jest to wymysł jedynie współczesnych czasów, ponieważ różne sposoby upiększania twarzy i ciała były już znane chociażby w starożytnym Egipcie. Kosmetyki tworzono wtedy na bazie minerałów – podkreślano czarnym węglem łuki brwiowe, powieki zieloną farą oraz usta czerwonym, naturalnym barwnikiem. Makijaż w tym czasie świadczył o wysokim statusie społecznym oraz bogactwie. Dowody świadczące o jego obecności znajduje się także w starożytnej Japonii, Grecji oraz Rzymie. A dlaczego obecnie się malujemy? Prawdopodobnie każdy, to robi z nieco innych przyczyn, jednak najczęściej używamy kosmetyki do makijażu w celu poprawy wizerunku, udoskonalenia urody oraz podniesienia naszej atrakcyjności. Z pewnością to jeden ze skuteczniejszych sposobów, aby podnieść pewność siebie. Niektóre panie mogą stosować kosmetyki dla zatuszowania drobnych niedoskonałości cery, na przykład takich jak cienie pod oczami, przebarwienia czy wypryski. Dla jeszcze innych osób to sposób na wyrażenie swojego stylu oraz poprawę samopoczucia.

Czy warto się malować – za i przeciw

Czy więc warto się malować? Prawdą jest, że każdy musi odpowiedzieć na to pytanie samodzielnie. Nie ulega wątpliwości, że osoby o gładkiej cerze i starannym makijażu są oceniane jako bardziej atrakcyjne. Przyczynia się on do wzrostu naszej samooceny oraz samopoczucia. Malując się, po prostu lepiej wyglądamy i czujemy się piękniejsze. W niektórych społecznościach oraz latach niepomalowane kobiety uchodziły za zaniedbane. Bez wątpienia media i świat show biznesu narzuca nam pogląd, że makijaż jest wręcz niezbędny i trudno wyobrazić sobie prezenterkę telewizyjną bez chociażby delikatnego makijażu. Co więcej, niektóre badania pokazują, że panie ze starannym makijażem w pracy wyglądają na bardziej profesjonalne i szybciej wzbudzają zaufanie klientów. Co jednak na ten temat mówią przeciwniczki makijażu? Przede wszystkim, że świadczy on o braku akceptacji oraz potrafi wprowadzać w błąd. Jest niejako ‘fałszywym” pięknem, które tłumi to naturalne, a czasami nawet potrafi odebrać kobiecie urodę, na przykład, jeżeli jest przesadny lub źle wykonany.

Makijaż – zrównoważony pogląd najważniejszy

Jaki jest Twój pogląd na temat upiększania się za pomocą kosmetyków? Z pewnością nie powinien on zastępować regularnej pielęgnacji. Chowanie pod dużą ilością pudru zaniedbanej cery, która jest poszarzała, sucha oraz pełna niedoskonałości z pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem, a może stale pogarszać jej stan. O wiele lepiej zrobimy, jeżeli priorytetem będzie dla nas zadbanie o swoje naturalne piękno i stan cery, dzięki czemu, jeżeli zmyjemy makijaż dalej będziemy tą samą osobą. Warto podkreślić jeszcze jedną istotną myśl – starannie i umiejętnie wykonany makijaż, niemal nie rzuca się w oczy. To fakt, że jeżeli jest przesadny lub źle wykonany nie tylko nie dodaje nam uroku, ale wręcz przeciwnie – odbiera pewność siebie, szacunek u innych oraz nie świadczy o naszym profesjonalizmie. Nie każdy z nas potrafi umiejętnie posługiwać się pędzelkami czy kredką do makijażu, ponieważ nie rodzimy się z taką umiejętnością. Często też jesteśmy nieświadomi popełnianych błędów. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na kurs makijażystki, podczas którego poznaje techniki i sposoby jego wykonywania, a wiedzę tę później wykorzystuje w praktyce. Kurs wizażu Warszawa- Beautyart to doskonały prezent dla każdej kobiety, niezależnie czy maluje się ona sporadycznie, czy jest to stały element jej wizerunku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ