Lato skłania nas do odsłaniania stóp, dlatego warto o nie zadbać. Czasami jednak borykamy się z problemami, które nie pozwalają nam na zaprezentowanie się w letnich sandałkach. Jednym z nich są wrastające paznokcie.

Wrastający paznokieć – przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn występowania wrastających paznokci jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Jeżeli paznokcie są przycinane na okrągło, zamiast prosto może dochodzić do problemu wrastających paznokci. Inne przyczyny to także zranienie wału paznokciowego, noszenie zbyt wąskiego obuwia, przytrzaśnięcie palca, a także nadwaga czy wykonywanie zajęć fizycznych, powodujących duży nacisk na stopę.

Jak zapobiegać wrastaniu paznokci?

Wrastający paznokieć wrocław to problem, któremu można zapobiec. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym sposobie obcinania paznokci. Jeżeli nie wiesz, jak robić to dobrze, poproś podologa o instruktaż. Zadbaj także o noszenie wygodnego obuwia, schudnij parę kilogramów, jeżeli masz nadwagę i nie usuwaj brudu spod paznokcia ostrymi przyrządami.

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Zanim udasz się do chirurga na usunięcie całości lub części wrastającego paznokcia, warto wybrać się do podologa, czyli specjalisty, który zajmuje się zdrowiem stóp. Po ocenie stanu paznokcia zaproponuje on sposób leczenia, dopasowany do twoich potrzeb i stanu twojego paznokcia. Wrastający paznokieć można wyleczyć dzięki klamrom ortonyksyjnym, kostce Arkady czy plastyce wałów okołopaznokciowych. Wszystkie te metody skutecznie rozwiązują problem wrastających paznokci.

Wrastający paznokieć nie musi już być naszym kompleksem. Przy zastosowaniu prawidłowego leczenia oraz rehabilitacji w gabinecie podologicznym już po krótkim czasie możemy cieszyć się skutecznym efektem terapii podologicznej. Wiele osób, borykających się z tym problemem nie szuka pomocy lub decyduje się na leczenie chirurgiczne, które może nie dać trwałych efektów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ