Manicure japoński to nadal nowość i mało popularna metoda w Polsce. Z kolei w Japonii to metoda odnosząca się do tradycji i jest stosowana od kilkuset lat. Polega ona na uzyskaniu efektu błyszczącej płytki paznokcia, dlatego nazywana też była Shine od słowa błyszczeć.

Manicure japoński – na czym polega, czym się charakteryzuje?

To sposób na odżywienie płytek paznokci oraz nadanie im blasku. Jego wykonanie polega na wcieraniu specjalistycznej pasty oraz pudru. Specjalistyczna formuła preparatu, wzbogacona między innymi w witaminę E,A i H, prowitaminę B5 i keratynę pozwala dogłębnie odżywić paznokcie. Często w składzie znajduje się również krzemionka z Morza Martwego, pyłek pszczeli i cystyna (aminokwas przeciwdziałający łamliwości paznokci).

Zabieg wykonywany jest w krótkim czasie, należy przeznaczyć na niego około 30-40 minut, a efekty utrzymują się dość długo od 3 do nawet 4 tygodni.

Komu polecany jest manicure japoński?

Może być zastosowany zarówno wobec płci pięknej, jak i brzydkiej, zatem nie jest dedykowany wyłącznie paniom. Jest to związane z jego odżywczymi właściwościami, z powodu których jest przeznaczony dla każdego, kto boryka się z kruchością i niewielką odpornością na uszkodzenia paznokciami. jego zastosowanie w krótkim czasie pozwoli zniwelować problemy związane z rozdwajającymi się paznokciami itp. Regeneracja to główna zaleta omawianego rodzaju manicure.

Warto pamiętać, że aby zabieg wykazał się skutecznością, należy pracować na oryginalnych półproduktach, a nie zawsze jest to łatwe, bowiem pojawiło się wiele chińskich odpowiedników gorszej jakości.

Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania, zmiękczenia i usunięcia skórek, nadania paznokciom kształtu przy użyciu dobrego pilnika oraz na przygotowaniu płytek.

Gdzie wykonać manicure japoński?

Najlepiej oczywiście w salonie kosmetycznym, w którym zabiegu podejmie się profesjonalista. Często wykonanie manicure japońskiego jest łączone z zabiegami regenerująco-relaksacyjnymi na dłonie, na przykład z masażem.

Producenci oferują także domowe zestawy, zawierają one zazwyczaj: pilnik do paznokci, patyczki do skórek, pastę, puder P. Shine, polerkę do pasty i pudru (zieloną i różową), szpatułki, krem do rąk.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ