Wykonanie perfekcyjnego makijażu wymaga doświadczenia, umiejętności, ale też wyboru odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów. Szczególnie, kiedy zależy nam na tym, aby wyglądać danego dnia wyjątkowo, poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam uzyskać pożądany efekt. Urodziny przyjaciółki, mamy, a może ukochanego – jak wykonać idealny make-up na tę szczególną okazję?

Makijaż wieczorowy na urodziny? Jestem na TAK!

Urodziny to doskonała okazja, aby poeksperymentować z trikami makijażowymi. Wieczorowy make-up świetnie pasuje także do stylizacji, które wybieramy na takie okoliczności. Przed nałożeniem podkładu, warto pamiętać o dogłębnym nawilżeniu skóry. Istotne jest jednak to, aby nie robić tego bezpośrednio przed wykonaniem makijaży, a kilka godzin wcześniej, unikamy w ten sposób efektu świecenia się skóry. Kluczowym elementem make-upu jest oczywiście podkład dobrany do koloru skóry, musi być możliwie jak najbardziej do niego zbliżony, aby nie powstał efekt maski.

Kobiety zazwyczaj decydują się na podkreślenie jednego elementu twarzy, są to oczy lub usta. Kolor cieni do powiek wybieramy z uwzględnieniem koloru oczu, włosów, ale też stylizacji. Bluzka z cekinami idealnie prezentuje się w towarzystwie makijażu bardziej stonowanego, z kolei klasyczna stylizacja może zostać uzupełniona o rozświetlone oko. Usta podkreślamy ponadczasową czerwoną pomadką bądź różowym błyszczykiem.

Niezawodni pomocnicy

Kobiety często podkreślają, że jednym z ważniejszych elementów wyposażenia ich kosmetyczki nie jest pomadka czy tusz do rzęs, a pędzle do makijażuDo nakładania błyszczyka, podkładu, pudru i cieni przeznaczone są inne pędzle różniące się przede wszystkim kształtem. Ponadto na rynku do wyboru mamy pędzle z naturalnego i sztucznego włosia. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które z nich będą lepszym rozwiązaniem. Pędzle do makijażu z naturalnego włosia są miękkie i delikatne, świetnie sprawdzają się przy aplikacji suchych produktów, z kolei z włosia syntetycznego dedykowane są dla alergików, pochłaniają mniej produktu i wykazują się dłuższą trwałością.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ