Paznokcie akrylowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Przedłużanie paznokci akrylem jest szczególnie polecane osobom, które mają delikatne i łamliwe paznokcie. Jest to również skuteczna metoda na zapuszczanie paznokci, ponieważ naturalna płytka odrasta swobodnie pod akrylem. Można dzięki temu zregenerować paznokcie po długim obgryzaniu lub zniszczeniu. Paznokcie akrylowe to naturalne paznokcie przedłużone za pomocą utwardzonego akrylu. Jest to proszek, który samoistnie się utwardza, daje również możliwość wymodelowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Manicure akrylowy jest niezwykle trwały i mocny, dlatego polecany jest także osobom, które mają cienkie lub łamliwe paznokcie. Akryl ukryje również niedoskonałości paznokcia – odkształconą i nierówną płytkę, ślady po obgryzaniu. Akryl można usunąć z paznokci w dowolnym momencie. Ta metoda stylizacji paznokci jest bezpieczna, jeśli jest prawidłowo i profesjonalnie wykonana – nie uszkadza niepotrzebnie warstw paznokcia. Płytkę należy tylko delikatnie zmatowić przez zabiegami utwardzania paznokci. Zaletą akrylu jest jego trwałość i odporność na urazy mechaniczne, umożliwia odbudowanie paznokci – ponieważ paznokieć naturalny rośnie pod akrylem. Wadą akrylowego przedłużania paznokci jest nieprzyjemny i duszący zapach akrylu. Można jednak kupić akryl bezwonny, który jest bezpiecznym preparatem dla kobiet w ciąży.
Paznokcie akrylowe – co warto wiedzieć
Na początek trochę historii. Tak naprawdę to wszystko zaczyna się od Egiptu, bo to właśnie Egipcjanie jako pierwsi zaczeli wprowadzać sztuczne paznokcie, dla nich były one symbolem piękna i bogactwa. W naszych czasach pomysłodawcy akrylu spędzili wiele godzin na badaniach, które pozwoliły dopuścić te produkty do linii produkcji. Rodzaj i skład substancji przeznaczonych do stylizacji paznokci jest dobrany tak, aby przynieść najlepsze i pożądane efekty. Produkty akrylowe nie szkodą zdrowiu, lecz czynią nasze dłonie pięknymi.
Akryl jest najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które mają kruche i łamliwe paznokcie. Utwardzenie paznokci akrylem sprawi, że staną się one twarde i odporne na uszkodzenia. Zaletą tej metody jest to, że mamy możliwość wyboru wzorku bądź koloru, który doda kwintesencji naszym paznokciom. Dodatkowym atutem jest to, że utwardzone paznokcie utrzymują się długo na naszej naturalnej płytce. Jest to okres około 3 tygodni, do czasu dopełnienia.
Akryl na paznokcie
Metoda akrylowa zaraz obok żelowej jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Akryl jest metodą punktową, zaś żel metodą warstwową. Wykonanie paznokci akrylowych wymaga większej wprawy, ponieważ akryl w przeciwieństwie do żelu jest produktem szybkoschnącym. Niezbędne produkty do utworzenia produktu to proszek akrylowy (występuje w różnych kolorach, najczęściej bezbarwny, biały, różowy) oraz substancja ciekła, czyli liquid. Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie długo trzymały się płytki paznokcia, należy zastosować primer, czyli wytrawiacz, który zwiększa przyczepność produktu do naturalnej płytki paznokcia. Aby utworzyć kulkę akrylową, dzięki której utwardzimy paznokieć musimy zamoczyć pędzelek w liquidzie a następnie połączyć go z proszkiem bezpośrednio na pędzelku. Powstałą kulkę rozprowadzamy na tipsie od linii włosa w górę paznokcia, powtarzając czynność. Osobom początkującym jest dosyć ciężko wykonać ten proces, ponieważ akryl jest produktem szybkoschnącym, jednak trening czyni mistrzem.
Tipsy akrylowe
Akryl ma szerokie zastosowanie, daje nam możliwość wyrażenia własnej wyobraźni. Wzorki na tipsy stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej w naszym otoczeniu zauważamy kobiety z pięknie ozdobionymi paznokciami. Z biegiem czasu pojawia się coraz więcej rodzajów zdobień. Na naszym rynku furorę robi kolorowy akryl. Najbardziej popularne to akrylowe zdobienia 3D – trójwymiarowe, wypukłe wzory. Najczęściej są to uwydatnione kwiaty, które dodatkowo ozdabiają piękne liście. Dobrze dobrane kolory i pomysłowo zrobione zdobienia mogą wprawić w zdumienie nasze klientki. Trójwymiarowe i kolorowe zdobienia najbardziej popularne są w okresie letnim. Akryl daje wiele możliwości oraz posiada bogatą gamę kolorów, reszta zależy już od naszej wyobraźni. Tipsy akrylowe szczególnie polecane są osobom obgryzającym paznokcie. Akryl pozwala zakryć wszelkie niedoskonałości i deformacje płytki, co sprawi, że będzie ona wyglądała naturalnie i zdrowo. Utwardzenie paznokci akrylem jest najlepszym sposobem na to, aby osoby obgryzające paznokcie, oduczyły się wstydliwego nawyku. Akryl sprawia, że paznokcie stają twarde, przez co osoba obgryzająca paznokcie, nie będzie mogła ,,się dostać,, do naturalnej płytki. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu tej metody obgryziona płytka ma szanse odrosnąć do zdrowej długości.
Akryle
Wybierając metodę przedłużania paznokci akrylowych, często zastanawiamy się który rodzaj akrylu będzie dla nas odpowiedni. Tak naprawdę powinniśmy wybrać taki, który będzie dostosowany do naszych umiejętności, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że sobie z nim poradzimy.
Wyróżniamy 3 rodzaje akrylu do paznokci:
Akryl wolnoschnący – polecany jest szczególnie osobom początkującym, ponieważ czas zastygania produktu jest na tyle długi, że początkująca osoba powinna sobie bezstresowo poradzić z rozprowadzeniem masy na powierzchni formy. Aby uzyskać pożądany efekt należy pracować niezbyt mokrym pędzlem, dzięki temu nie zalejemy skórek. Akryl wolnoschnący jest bardzo elastyczny, znaczy to, że pod wpływem uderzenia materiał nie będzie pękał. Piłowanie oraz opracowywanie utwardzonego akrylem wolnoschnącym paznokcia jest także zdecydowanie łatwiejsze, a niżeli w przypadku innych rodzajów akrylu.
Akryl szybkoschnący – czas zastygania jest dużo szybszy niż w wymienionym wyżej akrylu wolnoschnącym. Osoba początkująca, być może nie będzie sobie w stanie z tym poradzić. Jeśli Twoja praca z akrylem dopiero się rozpoczyna radzę nie stosować akrylu szybkoschnącego, ponieważ możesz łatwo się zniechęcić. Tutaj pracujemy bardziej mokrą kulką. Ważne jest, aby dobrze dobrać proporcję, ponieważ nieprawidłowe ich dobranie może sprawić, że pod masą będą się tworzyły bąbelki powietrzne, przez co utwardzony paznokieć będzie narażony na pękanie.
Akryl bezwonny – Jeśli Twoją zmorą jest specyficzny zapach tradycyjnego akrylu to właśnie akryl bezwonny jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie daje żadnego zapachu. Czas zastygania akrylu jest długi, tutaj pracujemy praktycznie suchym pędzlem. Na początku mamy z tym dużo problemu, ponieważ czas zastygania jest bardzo wydłużony, dlatego możemy sobie pomóc odsączając masę wacikiem nasączonym w alkoholu. Tutaj poleca się zastosowanie mniejszego pędzla, ponieważ wtedy kulka jest lepiej dociskana. Ważne jest, aby jak najczęściej wycierać pędzel, tak aby z powstałej masy odsączyć jak najwięcej liquidu.
Praca z akrylem będzie bardzo przyjemna, jeśli odpowiednio dobierzemy produkty. Zapewni to nam nie tylko miłą pracę, ale także komfort oraz zaoszczędzony czas. Jeśli chcesz dobrze dobrać produkt poproś sprzedającego o możliwość wypróbowania, wówczas będziesz miała pewność, że kupujesz odpowiedni dla Twoich możliwości produkt. Polecam metodę akrylową, dlatego, że daje dużo możliwości rozwoju. Ja także bardzo lubię przedłużać paznokcie akrylem.
Paznokcie akrylowe krok po kroku
Odkażenie dłoni, skrócenie paznokci i odsunięcie skórek
Dokładnie zdezynfekuj dłonie, a następnie skróć paznokcie aż do opuszka palca za pomocą szklanego pilnika. Następnie przy pomocy drewnianego patyczka do manicure odsuń skórki ruchem okrężnym.
Zmatowienie paznokcia
Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest zmatowienie paznokcia. Czynność tę wykonuj pilnikiem drobnoziarnistym od dołu paznokcia. Rób to bardzo dokładnie.
Odtłuszczenie paznokcia
Płytkę paznokcia przecieraj alkoholem kosmetycznym, który odtłuści paznokieć.
Dopasowanie kształtu tipsa do paznokcia
Dopasuj kształt tipsów do naturalnych paznokci i przyklej je mniej więcej do połowy naturalnej płytki. Pamiętaj, by boki sztucznych paznokci idealnie pasowały do boków paznokci naturalnych.
Spiłowanie tipsów
Spiłuj próg tipsa tak, żeby nie było różnicy pomiędzy tipsem, a naturalną płytką paznokcia.
Skracanie tipsów
Przy pomocy gilotyny lub cążków skróć tipsy na długość jaką chcesz osiągnąć i nadaj im kształt (prostokątny, owalny, czy kwadratowy). Potem pilnikiem zmatuj powierzchnię tipsa, by akryl lepiej się trzymał.
Nałożenie kwasu
Na płytkę naturalnego paznokcia nanieś primerę, czyli kwas, który zabezpiecza przed dostaniem się na paznokieć bakterii.
Łączenie akrylu z liquidem
Akryl i liquid (podkład pod akryl) umieść w dwóch osobnych naczyniach. Następnie, pędzelek do manicure zanurz w liquidzie, a potem w proszku akrylowym, po czym otrzymaną akrylową kulkę nałóż na paznokieć i nanieś na środek tipsa. Akrylowymi kulkami pokryj całość płytki, a potem rozprowadź je po paznokciu równomiernie pędzelkiem. Jeśli zauważysz nierówności, bokiem pędzelka staraj się wyrównać akryl, tak by powierzchnia była gładka. Jeśli paznokieć wyjdzie zbyt gruby, możesz spiłować go pilnikiem drobnoziarnistym. Następnie pędzel do nakładania akrylu umyj acetonem i ponownie nakładaj akryl. Czynność tę musisz wykonywać w miarę szybko, by akryl nie zastygł. Tak samo postępuj z kolejnymi paznokciami. Nakładanie akrylu powinnaś powtórzyć kilka razy, w celu otrzymania właściwej grubości i kształtu paznokcia.
Nadanie kształtu paznokciom
Kiedy już paznokcie wyschną i utwardzą się możesz spiłować je i jeśli wcześniej tego nie zrobiłaś nadać im dowolny kształt, np. owalny, prostokątny, czy kwadratowy. Potem natłuść skórki oliwą.
Malowanie paznokci
Paznokcie pomaluj przezroczystym lakierem.
Założenie paznokci akrylowych to dopiero pierwszy krok na drodze posiadania pięknych paznokci. Dowiedz się, jak pielęgnować akrylowy manicure.
Ważne jest również usunięcie płytek akrylowych z paznokci. Przejrzyj dokładną instrukcję zdejmowania tipsów akrylowych.
Alternatywą dla manicure akrylowego jest hybryda. Sprawdź, jak wiele możesz zyskać posiadając hybrydowe paznokcie.