Zastanawiałaś się, co dokładnie znaczy pojęcie Manicure? Kiedy i jak się go wykonuje? Jakie są jego rodzaje?. W tym artykule przedstawię Ci kilka cennych informacji dotyczących Manicure. Najprościej mówiąc Manicure to przyjemny i odprężający zabieg, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Celem jest odżywienie i rozjaśnienie płytki paznokcia, oraz uelastycznienie skórki. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale także na wyrównywaniu płytki paznokcia i skórek. Manicure jest to zabieg, z którego powinna skorzystać każda kobieta. Ważne jest dbanie o wygląd dłoni, ponieważ są one naszą wizytówką. Tak naprawdę to wygląd i stan dłoni zdradza wiek kobiety. Im bardziej zaniedbane dłonie bardziej kobieta wygląda na starszą.

Rodzaje Manicure

1. Manicure biologiczny – Manicure biologiczny jest ciekawą alternatywą dla popularnych teraz paznokci żelowych. Jego głównym celem jest pielęgnacja, ale oczywiście dłonie po takim zabiegu wyglądają lepiej. Paznokcie są zdrowe i zadbane. Manicure biologiczny to nieinwazyjny i naturalny zabieg, który jest coraz bardziej doceniany przez kobiety. Manicure biologiczny to połączenie pielęgnacji paznokci z tradycyjnym ich malowaniem. Nacisk kładzie się na ochronę i zdrowie, upiększenie jest tylko efektem ubocznym. Podczas wykonywania manicure’u biologicznego korzysta się wyłącznie z plastikowych lub szklanych narzędzi. Nie ma mowy o metalowych pilniczkach czy agresywnym wycinaniu skórek. Manicure biologiczny polega na oczyszczeniu płytki z pozostałości lakierów, delikatnym odsunięciu skórek i nadaniu paznokciom ładnego kształtu. Po takim przygotowaniu stosuje się odżywkę, która ma za zadanie wzmocnić paznokcie. Ostatnim etapem jest pomalowanie ich kolorowym lakierem. Manicure biologiczny to zabieg mający na celu pielęgnację i upiększenie dłoni. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie płytki z lakieru za pomocą delikatnego zmywacza. Następnie należy delikatnie odsunąć skórki przy pomocy specjalnych zmiękczających preparatów i patyczka. Paznokcie opiłowujemy plastikowym lub szklanym pilniczkiem, żeby nadać im pożądany kształt. Można zastosować również delikatny peeling do rąk. Pomoże on przywrócić dłoniom i paznokciom jednolity kolor i gładkość. Kolejnym krokiem przy robieniu manicure’u biologicznego jest odtłuszczenie płytki i nałożeniem odżywki pielęgnującej. Na końcu paznokcie maluje się wybranym kolorowym lakierem.

Manicure2. Manicure mechaniczny– w przeciwieństwie do manicure biologicznego, skórki usuwa się przy użyciu metalowych przedmiotów tj. cążki, bądź przygotowuje się płytkę za pomocą frezarki. Uwaga! Wycinanie skórek sprawia, że odrastają one dużo szybciej. Manicure mechaniczny polega na skróceniu paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu, usunięcie – wycięcie skórek cążkami lub opracowanie frezarką, zastosowanie odżywczego olejku na skórki wokół paznokci oraz pokrycie paznokci odżywką lub kolorowym lakierem.

3. Manicure Spa – celem tego zabiegu jest nawilżenie oraz regeneracja. Nadaje on miękkość oraz elastyczność dłoniom. Manicure Spa różni się od pozostałych form Manicure tym, że zabieg rozpoczyna się od kąpieli nawilżającej, która zmiękcza, odświeża i regeneruje skórę. Manicure Spa jest jedną z najbardziej relaksujących form spędzania czasu. Polecany jest kobietom, które prowadzą stresujący tryb życia. Manicure SPA jest kompleksowym zabiegiem pielęgnacyjnym dłoni i paznokci. Głęboko nawilża i regeneruje dłonie. Umożliwia odnowę bariery hydrolipidowej skóry oraz uzupełnienie w niej ceramidów. Nadaje skórze jedwabistej gładkości, łagodzi podrażnienia, niweluje szorstkość, a także wzmacnia paznokcie i odmładza skórę. Zabieg przeznaczony dla kobiet, które chcą, aby ich dłonie były zadbane, gładkie i miłe w dotyku. Szczególnie polecany kobietom ze skórą suchą i niedotlenioną. Efektem zabiegu są piękne, zdrowe, nawilżone i odżywione dłonie. Paznokcie są błyszczące, a skórki zregenerowane. Skóra dłoni jest wzmocniona oraz przygotowana do walki z czynnikami zewnętrznymi.

4. Japoński manicure – Doskonale poprawia krążenie krwi. Zabieg ten polega na wmasowaniu pasty oraz na położeniu pudru na płytkę paznokcia. Zabieg trwa około pół godziny. Celem jest nabłyszczenie płytki paznokcia oraz nadanie odcieniu w kolorze perły o delikatnym połysku. Idealny na paznokcie kruche i łamliwe Japoński manicure, jest bogaty w substancje odżywcze m.in. keratynę, witaminę A, E. Dla Pań, które chcą przez cały czas mieć efekt świeżych paznokci polecane jest powtarzanie zabiegu, co około 2-3 tygodnie. Zapobiega rozdwajaniu oraz łamaniu się płytki, a także dodaje sprężystości, elastyczności i jedwabnego połysku. Manicure jest dla kobiety czymś więcej niż klasycznym malowaniem paznokci. Manicure to sztuka pielęgnacji i stylizacji paznokci, której łatwo się nauczyć często praktykując. Potraktuj manicure jak odprężającą chwilę dla siebie. Regularnie piłuj paznokcie, wycinaj skórki i nawilżaj płytkę, a na zawsze pozbędziesz się problemu nieestetycznych dłoni. Na idealnie przygotowanej płytce paznokcia możesz położyć ulubiony lakier lub przyozdobić paznokcie modnymi aplikacjami.

5. Manicure hybrydowy – Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się połączenie dwóch doskonale znanych w kosmetyce preparatów – lakieru do paznokci i żelu do manicure. Paznokcie hybrydowe są trwałe i pięknie się prezentują przez dwa-trzy tygodnie. Dodatkowo wyglądają naturalnie, są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje. Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania manicure hybrydowego są choroby paznokci, np. zakażenie dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i niedermatofitowymi. Na manicure hybrydowy nie powinny się też decydować kobiety, które zmagają się z kruchymi, podatnymi na złamania paznokciami.

6. Manicure francuski – To jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych wśród kobiet. Największą zaletą francuskiego manicure’u jest jego uniwersalność. Świetnie pasuje na każdą okazję. To elegancka i subtelna forma zdobienia paznokci i wygląda dobrze u każdej kobiety. Manicure francuski polega na pomalowaniu całej powierzchni paznokcia jasnym i naturalnym kolorem. Najczęściej jest to transparentny róż czy beżowy, ale można użyć też innych odcieni albo lakieru bezbarwnego. Natomiast wystające poza opuszki palców paznokcie pokrywamy kryjącym białym lakierem.

Niektóre kobiety decyduje się na odważniejsze wariacje french czyli pokrycie paznokci dwoma lakierami tak jak w przypadku klasycznego manicure’u francuskiego, z tym że wybierają zupełnie dowolne kolory (np. żółta płytka i zielone końcówki). Wygląda to bardzo efektownie.

7. Manicure amerykański – bez wątpienia jest to bardzo duży konkurent francuskiego manicure. Na czym dokładnie on polega? Generalnie rzecz biorąc, technika manicure amerykańskiego bardzo przypomina manicure francuski, ale pozwala ona uzyskać delikatniejszy efekt. Paznokcie przygotowuje się, techniką biologiczną, albo klasyczną. Żeby umalować paznokcie w stylu manicure amerykańskiego, potrzebujemy lakieru w odcieniu naturalnym, utwardzaczu, jak również jaśniejszego lakieru, którym pomalujemy końcówki, całość paznokcie pokrywamy natomiast odrobinę ciemniejszym kolorem, wtedy nasz manicure prezentuje się niezwykle świeżo i biel nie jest od razu zauważalna.

Przedłużanie paznokci

Przedłużanie paznokci żelem

To obecnie najpopularniejsza metoda przedłużania obok akrylowej. Zabieg zaczyna się od przygotowania paznokcia do nałożenia żelu. Płytka musi być wygładzona i wysuszona, żeby ułatwić jego przywarcie. Na początku skraca się paznokcie do długości palca, po czym następuje zmatowienie płytki i odtłuszczenie bezkwasową lub kwasową bazą pod żel.

Przedłużanie paznokci akrylem

Podobnie jak w przypadku metody żelowej, zaczyna się od przygotowania płytki. Do wyboru jest nałożenie akrylu na tips lub formę. Metoda ta różni się przede wszystkim przygotowaniem substancji. Akryl miesza się z liquidem i nakłada błyszczące kulki na paznokcie pomalowane bazą kwasową.

Przedłużanie paznokci tytanem

Jest to metoda nadal mało popularna w Polsce, nazywana też „alternatywą dla hybrydy”. Przedłużanie tytanem jest o wiele zdrowsze od dwóch metod opisanych powyżej, ponieważ do zabiegu używa się bazy i pudrów, które zawierają dobroczynne dla płytki substancje, m.in. wapń, a nie wykorzystuje się lampy UV. Zabieg więc przypomina manicure hybrydowy, tyle że bez użycia lampy.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

Jest to manicure hybrydowy uzupełniony o bazę proteinową. Bazę nakłada się na paznokcie przed nałożeniem lakieru hybrydowego i suszy za pomocą promieni UV w lampie. Efekt jest bardzo naturalny.

Do zrobienia manicure w domu będziesz potrzebować

1. zmywacza do paznokci,

2. papierowego pilnika do paznokci,

3. szklanego lub ceramicznego pilnika,

4. polerki do paznokci,

5. płynu do zmiękczania skórek (opcjonalnie),

6. drewnianego patyczka do odsuwania skórek,

7. ostrych cążek do wycinania skórek,

8. oliwki do paznokci/skórek,

9. bazy podkładowej pod lakier do paznokci,

10.lakieru do paznokci w wybranym kolorze,

11.topu nawierzchniowego do pokrycia lakieru,

12.,,kropelki” do szybszego wysychania lakieru (opcjonalnie),

13.ulubionego kremu do rąk.

Jak zrobić manicure domowym sposobem?

Krok pierwszy – usuwanie starego lakieru

Manicure rozpocznij od dokładnego zmycia starego lakieru z paznokci. Użyj do tego celu zmywacza bez acetonu, który delikatniej obchodzi się z płytką paznokcia. Jeśli lakier nie chce schodzić, możesz delikatnie wypolerować płytkę specjalną ”kostką” z powierzchnią ścierająca.

Krok drugi – piłowanie paznokci

Skróć płytkę paznokcia piłując ją papierowym pilnikiem. Piłuj również boki paznokcia, aby optycznie wydłużyć płytkę. Następnie szklanym lub ceramicznym pilnikiem zamknij płytkę paznokcia – piłuj delikatnie, aby pozbyć się zadartych części płytki i wygładzić ją. Na koniec użyj specjalnej polerki.

Krok trzeci – wycinanie skórek

Przygotuj skórki do wycięcia. W tym celu posmaruj paznokcie płynem zmiękczającym do skórek lub przez kilka minut mocz dłonie w letniej wodzie z dodatkiem oliwki. Następnie odsuwaj skórki delikatnie drewnianym patyczkiem i usuń ich nadmiar wycinając ostrymi cążkami. Nie wycinaj zbyt głęboko, bo grozi to uszkodzeniem skóry i macierzy paznokcia. Po wycięciu skórek posmaruj paznokcie oliwką – pamiętaj jedynie, aby umyć ręce przed malowaniem.

Krok czwarty – malowanie paznokci

Przed rozpoczęciem malowania paznokci pamiętaj, aby dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. W tym celu przemyj paznokcie wacikiem nasączonym odrobiną zmywacza lub specjalnego odtłuszczacza. Następnie nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Na koniec nałóż lakier do paznokci w wybranym kolorze. Połóż drugą warstwę lakieru, aby ujednolicić kolor. Na pomalowane paznokcie nałóż dodatkowo top nawierzchniowy, który utwardzi lakier i doda paznokciom blasku.

Przeciwskazania do wykonywania Manicure

1. Grzybica paznokci– zaczyna się zawsze od wolnego brzegu paznokcia i rozwija się w kierunku macierzy. Powstaje kieszeń, pomiędzy płytką paznokcia, a łożyskiem. Kieszeń jest zabarwiona w kolorze żółto -zielono- brunatnym.

2. Zielenica paznokcia– widoczne zmiany na płytce paznokcia w kolorze żółto-zielono-brunatnym. Występują zawsze pomiędzy płytką paznokcia, a produktem do ich przedłużania. Choroba ta jest możliwa tylko pod paznokciem przedłużonym. Powstaje w skutek zapowietrzenia płytki paznokcia i nieprawidłowego wykonania zabiegu przedłużania paznokci.

3. Drożdżyca– zaczyna się od wału około paznokciowego. Wał jest poczerwieniony, napuchnięty. Przy ucisku wydziela się treść ropna.

Zalety Manicure

»Zabieg ten wyrównuje wszelkie niedoskonałości płytki paznokcia i sprawia, że staje się ona gładka i jedwabista.

»Nasze paznokcie zyskują pożądany kształt i wygląd.

»Usunięte skórki sprawiają, że nasze dłonie wyglądają na zadbane i eleganckie.

»Stosowane podczas Manicure odżywki dostarczają paznokciom substancji odżywczych oraz witamin, przez co stają się one zdrowsze.

»Nasze paznokcie mogą być nie tylko zadbane, ale także pomalowane naszym ulubionym kolorem.

Rodzaje lakierów do paznokci

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych lakierów do paznokci. Różnią się między sobą nie tylko kolorem, producentem czy pojemnością ale również rodzajem:

Bezbarwne – nadają połysk paznokciom. Najlepiej wybierać te odżywcze z witaminami, lub wzmacniające.

Transparentne – idealne do wykonywania francuskiego manicure. Nie przykrywają całkowicie paznokci, ponieważ delikatnie prześwitują.

Opalizujące – zmieniają odcień w zależności od konta padania światła.

Matowe – idealnie kryją, ale nie nadają połysku. Dla uzyskania blasku trzeba dodatkowo zastosować nabłyszczacz.

Lustrzane – gwarantują efektowny manicure dzięki odbijani światła.

Perłowe – mocno połyskują, ale często nie kryją idealnie.

Z drobinkami brokatu lub innymi ozdobami – w zależności od ilości i rodzaju ozdób, mogą dać efekt paznokci dokładnie pokrytych brokatem lub płytka może błyszczeć kilkoma cekinami lub błyszczącymi serduszkami itp.

Pękające – lakiery po kilku sekundach od rozprowadzenia pękają, dając ciekawy efekt popękanej płytki. Najczęściej stosowane w kolorach kontrastowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ