wrażliwe zęby - pielęgnacja

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu swojego uzębienia w jak najlepszym stanie, powinniśmy zadbać o wprowadzenie zdrowych nawyków, do codziennej higieny jamy ustnej. Powinny to zrobić zwłaszcza osoby z nadwrażliwymi zębami. Problem nadwrażliwości jest dość często spotykany. Osoby, które cierpią z tego powodu, odczuwają ból i dyskomfort podczas spożywania ciepłego, zimnego, słodkiego, jak i kwaśnego pokarmu. Jak można załagodzić ten stan?

Prawidłowa technika szczotkowania zębów

Nieprawidłowa technika mycia zębów w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia problemu nadwrażliwości zębów. Gdy szczoteczka podczas każdego mycia, jest zbyt mocno dociskana do powierzchni zębów, a jej włosie jest zbyt twarde może to z czasem doprowadzić do recesji dziąseł. Co to oznacza? Dziąsła zaczynają się cofać, w wyniku dochodzi do odsłonięcia zębiny. Pojawia się dyskomfort i ból, podczas spożywania pokarmu oraz picia.

Miękka szczoteczka do zębów oraz nić dentystyczna – podstawowe narzędzia

Szczoteczka do zębów w przypadku osób, które borykają się z nadwrażliwością powinna posiadać miękkie włosie. Dzięki temu zęby są chronione przed skutkami zbyt mocnego szczotkowania. Oprócz odpowiednio dobranej szczoteczki do zębów, bardzo ważna jest również nić dentystyczna, która powinna być stosowana każdego dnia. Dzięki niej jesteśmy w stanie wyciągnąć resztki jedzenia, z miejsc które są trudno dostępne dla szczoteczki.

Przeczytaj też: http://www.kobiecymokiem.pl/woda-brzozowa-jakie-ma-wlasciwosci/

Pasta do zębów, dobrana do rodzaju dolegliwości

Aby załagodzić nadwrażliwość zębów powinniśmy szczotkować je minimum 2 razy dziennie, ale użyć do tej czynności powinniśmy specjalnej pasty. Najlepszym wyborem będzie produkt, który jest przeznaczony do danej dolegliwości oraz jest polecany przez stomatologów. Czym różni się taka pasta od klasycznego rodzaju? Przede wszystkim ma niski współczynnik ścieralności. Dzięki temu jest w stanie zapobiegać stanom nadwrażliwości zębiny oraz zmniejszyć doznania. Wspomaga również proces remineralizacji szkliwa i wzmacnia je.

Regularne wizyty u dentysty

Aby zatroszczyć się o swoje uzębienie w odpowiedni sposób, powinniśmy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Wizyta raz na 6 miesięcy jest optymalna. Podczas niej zostanie dokładnie obejrzana nasza cała jama ustna, jeżeli występują jakieś problemy, lekarz dentysty je rozwiąże.

Źródło: https://www.kochamyzulawy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ