makijaz

Wiele kobiet zastanawia się czy codzienne stosowanie podkładu szkodzi cerze? Pojawiają się też inne pytania takie jaki czy codzienne noszenie podkładu nasila trądzik i przyśpiesza starzenie się skóry? Czy odpowiednie jest zastosowanie sobie „ makijażowego detoksu ”?  Jak go robić, aby nie zaszkodzić naszej skórze.

Obecnie na rynku istnieje ogromna ilość produktów do makijażu. W dzisiejszych czasach z makijażu korzysta ogromna liczba kobiet. Jest on zdecydowanie bardziej popularny niż kiedyś. Ma to niestety też swoje złe strony, ponieważ zdecydowana większość kobiet skarży się na problemy z cerą. Jako główny problem ogłoszony jest trądzik. Do innych problemów zaliczane są  podrażnienia, łuszczenie czy przesuszenie.

Przeczytaj też: http://www.kobiecymokiem.pl/body-wrapping-czym-jest-i-jakie-ma-zastosowanie/

Czy codzienny makijaż szkodzi cerze?

 Czy aby posiadać piękną i zdrową cerę należy na dobre odstąpić od wszelkiego rodzaju podkładów? Na to pytanie spróbujemy sobie teraz odpowiedzieć. Wiele słyszy się, że przez noszenie makijażu skóra nie oddycha. Jeśli chodzi o to stwierdzenie to nie jest one prawdą. Skóra twarzy nie ma zdolności do oddychania. Jeśli jednak inaczej zinterpretować to stwierdzenie okazuje się, że jest w nim ziarnko prawdy. 

Niedoskonałości po noszeniu makijażu

Podkład zaburza naturalne procesy skórne. Warstwa takiego kosmetyku nałożona na twarz utrudnia odrywanie się złuszczonych komórek naskórka od jego powierzchni. Kiedy martwe komórki zalegają zostają zmieszane z sebum i zanieczyszczeniami. Następnie zatykają ujścia gruczołów łojowych. W ten sposób na naszej twarzy powstają zaskórniki i pryszcze. Aby to się stało muszą się ku temu powstać odpowiednie warunki. Kluczowy w tej sytuacji jest typ cery, bo „zatykanie” porów dotyczy w dużej mierze głównie skóry tłustej. Rodzaje cery jak sucha czy normalna produkują nieznaczne ilości łoju to sprawia, że ryzyko wystąpienia niedoskonałości jest bardzo małe.

Trądzik jako efekt uboczny 

Kwestia wystąpienia trądziku po makijażu jest kwestią indywidualną.  W dużej mierze zależy od wspomnianego już wyżej rodzaju cery. Na baczności powinny mieć się posiadaczki skóry tłustej. Używanie ciężkich podkładów na bazie silikonów może znacznie pogorszyć kondycję cery.  Może to sprzyjać także powstawaniu stanów zapalnych. Doskonałym wyjściem w tej sytuacji będzie stosowanie lekkich podkładów mineralnych o naturalnym składzie. Nie tylko są lekkie, ale mają mają działanie matujące.

Źródło: https://niewiarygodne.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ