strój do biura - co założyć?

‚W co się ubrać?’ – jest to pytanie, które zadaje sobie 99% kobiet każdego poranka, przed wyjściem do pracy. Mężczyźni nie mają takiego problemu, ich stylizację są o wiele prostsze. A poza tym, tylko część mężczyzn tak naprawdę przejmuje się swoim wyglądem. Dla nich ważne jest tylko to, żeby ubranie było czyste i poszczególne elementy ubioru pasowały do siebie. Kobietom zdecydowanie więcej czasu zajmuje ‚ogarnięcie się;. Żeby to uprościć podpowiadamy jak łączyć ze sobą ubrania, żeby całość prezentowała się dobrze.

Elegancja w pracy to podstawa

Zazwyczaj większość firm, zwłaszcza w branży bankowej, instytucjach publicznych, czy korporacjach narzuca na swoich pracowników tak zwany dress code. Są to zasady, które określają strój roboczy pracownika. Nic dziwnego, w końcu praca w takich miejscach wiąże się z codziennym kontaktem z innymi ludźmi, również z klientami. Dlatego ważne jest, żeby prezentować się jak najlepiej, bardziej profesjonalnie.

Strój do pracy zawsze powinien być elegancki, w ten sposób wyrażamy szacunek do klienta. A on postrzega nas w lepszy sposób. Jak stworzyć taką stylizację? Wystarczy założyć koszulę i klasyczne cygaretki, w ciemnym odcieniu. Jeżeli chodzi o dodatki, najbezpieczniejszą opcją będzie niezbyt rzucający się w oczy zegarek oraz delikatne kolczyki.

A może spódnica zamiast spodni?

Spodnie są zdecydowanie częściej wybierane przez Panie, ale czy to znaczy, że spódnica jest gorsza? Oczywiście, że nie. Ważne jest tylko, żeby była odpowiednio dobrana. Obecnie na rynku jest dostępna cała masa różnych fasonów spódnic. Nie zawsze musimy wybierać spódnicę ołówkową, która zazwyczaj ogranicza nasze ruchy. Równie dobrym pomysłem będzie model rozkloszowany lub w kształcie litery A. Kluczową zasadą, którą powinniśmy kierować się podczas wyboru spódnicy do pracy jest jej długość, najbardziej odpowiednia będzie ta do kolan, lub dłuższa. Jeżeli chodzi o wzory, to też nie ma co z nimi szaleć. Lepiej żeby dół nie był zbyt pstrokaty, nawet jak góra jest stonowana. Jeżeli chodzi o buty, to do spódnicy pasują idealnie zarówno baleriny, jak i szpilki.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wybrac-ubrania-do-pracy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ