Sposobów malowania paznokci jest wiele. Do najpopularniejszych należą manicure typu ombre, magnetyczny i gazetowy. Wśród technik manicure znajdziemy także one stroke i water marble nail.

Wzorki na paznokciach – przygotowanie

Niewątpliwie przed każdym zabiegiem wykonywanym na paznokciach warto zwrócić uwagę na ich kondycję. Odpowiednia pielęgnacja paznokci zapewni im piękny i nieskazitelny wygląd. W tym celu regularnie powinnaś wykonywać podstawowy manicure, który między innymi obejmuje spiłowanie płytki na pożądany kształt oraz wycięcie skórek ją okalających. Dosyć istotne znaczenie ma również dobór odpowiedniej odżywki do paznokci. Jeżeli twoje paznokcie są kruche i łamliwe – wybierz koniecznie odżywkę wzmacniającą. Co jakiś czas zafunduj również swoim paznokciom kąpiel w ciepłej parafinie bądź olejku rycynowym. Taki zabieg skutecznie wzmocni płytkę i sprawi, że wzorki na paznokciach będą się lepiej prezentowały.

Wzorki na paznokciach – wykonanie

Wzorki na paznokciachPrzed przystąpieniem do procesu zdobienia paznokci zadbaj o to, aby w obrębie miejsca, przy którym będziesz pracowała znalazły się wszystkie niezbędne produkty. Bardzo istotny jest lakier bazowy, który wygładzi powierzchnię twojej płytki, a także zwiększy trwałość kolorowego lakieru, który następnie na niego nałożysz. Zaopatrz się również w rozmaite akcesoria, które ułatwią ci wykonywanie wzorków na paznokciach. Oczywiście możesz improwizować i zamiast tego zastosować różnego rodzaju pędzelki, wykałaczki oraz wsuwki. Zwróć również uwagę na to, czy w pobliżu miejsca twojej pracy znajdować się będzie zmywacz, który umożliwi ci szybką korekcję ewentualnych błędów. Szeroką wiedzę na temat zdobienia paznokci możesz rozwinąć, korzystając z rozmaitych portali internetowych, książek oraz programów telewizyjnych.

Jakie są najmodniejsze wzorki?

Manicure ombre

Ombre to technika, która podbiła serca entuzjastek manicure. Stopniowe przejście kolorów od jaśniejszego do ciemniejszego lub przejścia dwóch-trzech kontrastowych barw to zdecydowanie jeden z największych trendów w sposobach malowania paznokci. Technika ta wykorzystuje gąbeczkę kosmetyczną lub kuchenną. Polega na namalowaniu lakierem na gąbeczce dowolnej liczby pasm w różnych kolorach (jeden nad drugim) i odbijaniu ich na paznokciu przez dotknięcie gąbeczką do płytki paznokcia. Aby efekt był bardziej intensywny czynność powtarzamy 2-3 razy, za każdym razem na nowo malując pasma w tej samej kolejności, jak za pierwszym razem.

Manicure magnetyczny

Manicure magnetyczny to technika, która pozwala uzyskać oryginalny wzór na paznokciach. Do wykonania manicure magnetycznego potrzebujemy specjalnego lakieru, który zawiera drobinki metalu. Aplikacja lakieru magnetycznego nie różni się niczym od aplikacji zwykłego lakieru. Po nałożeniu warstwy lakieru do płytki paznokcia zbliżamy magnes dołączony do kosmetyku. Magnez utrzymujemy w odległości ok. 3 mm przez 10 sekund. Po odsunięciu magnesu na powierzchni paznokcia pojawi się wzór.

Manicure gazetowy

Manicure gazetowy nazywany jest także manicurem drukarskim lub literkowym. Wzorem na paznokciu jest odbity z gazety druk. Do jego wykonania potrzebna jest gazeta z tekstem (najlepiej czarno-biała) i alkohol. Paznokcie malujemy na jednolity kolor, np. na biało. W kieliszku ze spirytusem zanurzamy kawałek gazety i przykładamy ją do paznokcia. Za pomocą czystego wacika kosmetycznego dociskamy gazetę do paznokcia przez ok. 15 sekund i delikatnie odrywamy papierek palcami. Aby utrwalić druk niezbędne będzie pomalowanie powierzchni paznokci lakierem bezbarwnym lub utwardzającym top coatem.

Manicure one stroke

Manicure one stroke to artystyczna metoda zdobień paznokci, która wykorzystuje różnej grubości pędzelki o specjalnym płaskim i przyciętym końcu. Do wykonania manicure potrzebne są akrylowe farbki o wysokiej pigmentacji i kryciu. Na paznokciach malowane są różne motywy, np. kwiaty lub zwierzęta. Manicure one stroke przypomina obraz. Jest wykonany bardzo precyzyjnie, nie powinien mieć żadnych zabrudzeń, pyłków ani nierówności. Przy malowaniu określonego motywu ważne jest podkreślenie detali, np. cieniowań, pnączy czy łodyg.

Manicure water marble

Manicure water marble to tzw. wodna metoda malowania paznokci. Dzięki niej na każdym paznokciu możemy mieć inny i niepowtarzalny wzór. Pierwszym krokiem do jej wykonania jest pomalowanie wszystkich paznokci na jasny jednolity kolor. Do plastikowego kubeczka z wodą wlewamy po jednej kropli wybranych lakierów, tak aby utworzyły się kręgi (jeden w drugim). Za pomocą drewnianej wykałaczki lub igły robimy dowolny wzór na kręgach, np. trzy pionowe kreski od góry do dołu. Następnie wkładamy palec do plastikowego kubeczka z wodą, tak aby paznokieć równolegle dotknął kręgów na wodzie. Przed wynurzeniem paznokcia, drewnianą szpatułką zbieramy pozostały lakier, który utrzymuje się na powierzchni wody. Aby ochronić skórki wokół paznokcia przed zabrudzeniem, można okleić je taśmą bezbarwną.

Sonda

Sonda to popularny przyrząd do zdobienia paznokci, wyglądem przypominający dłuto. Jest zakończona drobną metalową kuleczką. W modelach dwustronnych kuleczki mają różną wielkość, dzięki czemu można tworzyć bardziej urozmaicone wzory. Sonda pozwala uzyskać na paznokciach precyzyjne zdobienia, głównie w postaci kropek i groszków w różnych rozmiarach, a także tworzyć bardziej skomplikowane wzorki jak kwiatki serduszka lub kocie łapki. Dłutko może też być wykorzystywane do zdobienia techniką przeciągania po mokrym lakierze, a także naklejania na paznokcie wszelkich aplikacji. Wielbicielki zdobienia paznokci używają sondy przede wszystkim do robienia precyzyjnych kropek i grochów. Pod tym względem narzędzie nie ma sobie równych, a różnicę dostrzegą przede wszystkim te dziewczyny, które wcześniej używało się do tego wsuwki, zapałki lub szpilki. Sonda do zdobienia paznokci naprawdę ułatwia wykonywanie kropek na paznokciach. W dodatku można tworzyć nią naprawdę bajeczne wzorki. Cena sondy to ok. 10 złotych. Efekt za to bezcenny. Zobaczcie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ