SzkoleniaPaznokcie.pl - 10 grzechów głównych

W Polsce ale pewnie też i na całym świecie zawód stylistki paznokci jest niedoceniony. Wiele osób myśli, że stylizacja paznokci to relatywnie prosty zabieg, który wymaga tylko minimalnej wprawy i trochę większej estetyki. Konkurencja olbrzymia, cena za usługę systematycznie zaniżana co w konsekwencji musi się przełożyć na jakość usługi. W chwili obecnej nie ma jasnych i prawnie określonych norm, które mogłyby w jakikolwiek sposób normatyzować zawód stylistki paznokci. Dlatego też z jednej strony każda z nas może zostać stylistką paznokci i tak się reklamować. Z drugiej jednak strony nie każda z nas do takiej pracy się nadaje i ma odpowiednie kwalifikacje.

Bądź perfekcjonistką – my wiemy, że stylistka paznokci to bardzo odpowiedzialna praca. Bycie stylistką to nie tylko zmysł artystyczny i umiejętność wyrażenia siebie poprzez swoje stylizacje. Bycie stylistką to również bardzo duża inwestycja w swoją wiedzę, warsztat oraz podnoszenie własnych kwalifikacji. W zasadzie w tym zawodzie nie można powiedzieć, że wie się już wszystko. Nowe techniki, doskonalenie samej siebie, swojej wiedzy, znajomość nowych produktów narzuca od stylistek paznokci ciągłe szkolenia. A co za tym idzie również inwestycję. I ostatni ważny element, o którym dużo stylistek paznokci zapomina. Stylistka paznokci to również prowadzenie biznesu. Cena usługi, koszt zakupu produktów, najmu powietrzni pod salon muszą być zoptymalizowane. Cena za stylizację musi być tak dobrana, żeby czerpać przyjemność z własnej pracy i jeszcze na tym zarobić. I to jest najtrudniejsza kombinacja.

Jam jest stylistka Twoja.

  1. Nie będziesz miała stylistek cudzych przede mną.
  2. Nie będziesz brała pilnika swego nadaremnie.
  3. Pamiętaj abyś dzień uzupełnienia święcić.
  4. Dbaj o paznokcie swoje.
  5. Nie zdzieraj.
  6. Nie skub.
  7. Nie podważaj.
  8. Nie kłam, że samo odpadło.
  9. Nie pożądaj krótkich, ale szpiców.
  10. Ani żadnych innych rzeczy, które mają odżywić twoją płytkę.

 

Zaufaj mi a będą Twoje paznokcie uzdrowione.

Kiedy nastała era hybryd paznokcie po wyjściu od manicurzystki, uważane są za niezniszczalne, a ewentualne złamania, zapowietrzenia, zniszczona płytka, infekcje na paznokciach zrzucane jest na stylistkę.

paznokcie

Myślę, że każda Klientka powinna mieć świadomość tego jak może zaszkodzić swoim paznokciom.

Największy grzech, to ściąganie paznokci samodzielnie. Podczas ściągnięcia paznokci bardzo często dochodzi do uszkodzenia płytki. Nie da się idealne zdrapać hybrydę. Niestety naprawa takiego zniszczonego paznokcia często nie przyniesie skutku. Może się stać niewykonalne. Paznokcie zniszczone przepiłowane, są przeciwskazaniem do manicure hybrydowego. Hybryda na takim paznokciu może mocno piec podczas utwardzania, co może spowodować onycholizę. Oprócz tego przepiłowane paznokcie zdarte, tracą swoje właściwości ochronne, co znacznie zwiększa ryzyko infekcji. Odpowiedzialna stylistka nie wykonuje stylizacji na zniszczonej płytce.

Klient nasz pan.

Mało kto wchodząc do manicurzystki/stylistki ma do niej pełne zaufanie. Klientka przychodzi i wie co chce. Hybryda, akryl żel i dodatkowo wie jaka firma jej pasuje. Jaki kształt będzie odpowiadał najbardziej. Stylistki są w niezręcznej sytuacji, najbardziej zależy im na zadowoleniu Klienta, jeśli nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego taki kształt nie będzie odpowiedni, a materiał za miękki/za twardy. Źle dobrany produkt czy kształt, powoduje złamania paznokci, czy podpowietrzaniu/ odchodzeniu materiału.

Manicure hybrydowy czy paznokcie żelowe/ akrylowe potrzebują uzupełnienia średnio co 3 tygodnie.

Wydłużanie tego czasu również niesie konsekwencje. Paznokieć posiada swoją prawidłową architekturę, zrośnięty prawidłowy nie jest. To powód łamania się paznokci. Zrośnięty paznokieć zadziała jak dźwignia. Przeciążony potrafi boleśnie odejść od płytki i złamać paznokcia. Ewentualne zapowietrzenia będą idealnymi warunkami dla rozwoju bakterii. Pomiędzy takimi uzupełnieniami,  Klientka potrafi skrócić paznokcie piłując wolny brzeg paznokcia co tylko znacząco zwiększa ryzyko podpowietrzenia / odpryśnięcia się od wolnego brzegu.

Paznokcie hybrydowe czy żelowe/akrylowe nie są niezniszczalne, używanie ich, a może nadużywanie będzie powodowało zniszczenie. Sprzątnie bez rękawiczek, uderzanie nimi podważanie przedmiotów, łupanie orzeszków czy słonecznika ma na nie wpływ.

Manicure hybrydowy

Warto dodać, że trzymanie rąk cały czas w rękawiczkach również nie będzie dla nich dobre. Spocona dłoń przez długi czas rozmoczy płytkę, co spowoduje, że dwie powierzchnie (paznokieć i hybryda) będą pracowały inaczej.

Nie zawsze odpowiedzialność za wytrzymałość ciąży tylko na stylistce, warto o tym pamiętać.  A my stylistki uświadamiajmy swoje Klientki, łatwiej nam zaufają, skorzystają na tym paznokcie.

 www.szkoleniapaznokcie.pl

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ