Trwały makijaż na specjalną okazję – krok po kroku

Impreza to nie tylko okazja do tego, by zrobić się na bóstwo i zaszaleć. To także niemałe wyzwanie dla naszego makijażu, który musi przetrwać całą noc, najlepiej bez poprawek. Szkoda czasu na martwienie się, czy tusz się nie rozmazał i czy szminka utrzymuje się na ustach. Pewne jest to, że make-up zawsze stanowi integralny element całej stylizacji i nie można potraktować go po macoszemu. Szczególnie gdy jest to makijaż na wesele bądź inną ważną uroczystość. Warto wiedzieć, co zrobić, żeby zachować jego trwałość na jak najdłużej. Jest to niezbędne, nawet jeśli w grę wchodzi delikatny makijaż na wesele.

Makijaż na wesele krok po kroku

Bez względu na to, czy występujemy w roli gościa, czy panny młodej, makijaż powinien być trwały, ale jednocześnie w miarę naturalny. Taki efekt można osiągnąć między innymi, utrzymując skórę w doskonałej kondycji. Drugim sposobem na wydłużenie trwałości makijażu jest stosowanie odpowiedniej bazy. Taki produkt można nałożyć zarówno na twarz, jak i na powieki. Dzięki temu wydłużymy trwałość podkładu, ale i cieni do powiek, zapobiegając ich gromadzeniu się w załamaniach. Nawet jeśli jest to makijaż na wesele dla blondynki, a więc coś o bardzo jasnych kolorach i maksymalnym efekcie „glow”, ważne będzie wydłużenie trwałości make-upu. Zwróć także uwagę na jakość stosowanych kosmetyków. Im lepsza jakość, tym dłużej będą się one utrzymywać na twarzy. Kupując tusz do rzęs, sprawdź nie tylko, czy pogrubia i wydłuża lub podkręca rzęsy. Upewnij się też co do wodoodporności maskary. Nie chodzi o kąpiele, ale o narażenie na deszcz czy ogólnie – wilgoć. Poza tym wesela to także często okazja do wzruszeń więc lepiej dmuchać na zimne.

Makijaż na wesele – jak pomalować oczy?

Oczywiście na makijaż oczu poświęcamy najwięcej uwagi. Ostatecznie to on nadaje spojrzeniu głębi, wyrazistości albo nieco tajemniczości. Jak zatem wykonać taki makijaż na wesele? Najlepiej dopasować coś do swojej stylizacji. Panna młoda powinna dobrać coś do swojego typu urody, ale ograniczając raczej dość intensywne kolory na rzecz pasteli lub tylko jednego mocniejszego akcentu barwnego. Zarówno panna młoda, jak i gość mogą postawić na maksymalne rozświetlenie twarzy. Taki trik dodaje energii, optycznie odejmuje lat i sprawia, że nawet przy dużych upałach i w trakcie szalonej imprezy nadal wyglądamy świeżo. To duża zaleta, z której można korzystać przy użyciu rozświetlacza. Postaraj się jednak wybrać taki, który nie został stworzony na bazie brokatu – dla bardziej naturalnego efektu. Jeśli zdecydujesz się mocniej podkreślić usta, na powieki nałóż jaśniejsze kolory z palety nude – dla zachowania równowagi. Nie zapominaj też o makijażu brwi. One stanowią oprawę dla całej twarzy. Pominięcie ich sprawi, że make-up będzie wyglądał na niedokończony. Za pomocą cienia lub specjalnej pomady z woskiem nadaj im odpowiedni kształt i grubość. Specjalną szczoteczką przeczesz włoski, żeby równomiernie rozprowadzić produkt i uzyskać naturalny wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ