Pielęgnacja paznokci podczas stosowania stylizacji hybrydowych

Warto pamiętać, że sam kolor to nie wszystko. Wykonując stylizację hybrydową, należy pamiętać także o jeszcze jednym niezbędnym elemencie, a mianowicie o topie. To on nadaje paznokciom efektowny połysk bądź bardziej stonowanego matowo-satynowego pokrycia.

Top to inaczej lakier nawierzchniowy, który nakłada się bezpośrednio po utwardzeniu koloru. Sama nazwa „top” pochodzi z języka angielskiego i oznacza najwyższą warstwę hybrydowego manicure. Trzeba mieć na uwadze, że samo wykończenie stylizacji nie jest jedyną funkcją topu. Ma on także za zadanie chronić nasze paznokcie i całą stylizację – https://www.indigo-nails.com/pl,bazy-i-topy-hybrydowe.html.

Stosując hybrydę, warto także zwracać uwagę na aspekty związane ze zdrowiem. Pomoże nam to w utrzymaniu nienagannej kondycji naszych dłoni.

Co wpływa negatywnie na paznokcie?

Częste korzystanie z zabiegów manicure hybrydowego oraz naturalna podatność płytki paznokcia na uszkodzenia sprawia, że odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważna. Główne czynniki wpływające negatywnie na paznokcie i powodujące, że paznokcie łamią się lub rozdwajają to:

  • źle zbalansowana dieta, w której brakuje cynku, krzemu, żelaza, magnezu oraz witamin A, E oraz tych z grupy B (B1, B2, B3 oraz B9);
  • niewystarczające nawilżenie spowodowane warunkami atmosferycznymi: mrozem, wilgocią oraz suchym powietrzem;
  • detergenty i substancje chemiczne (w tym również zmywacze do paznokci zawierające aceton);
  • częste zmiany temperatury.

Dobre nawyki kluczem do sukcesu

Rutynowe czynności polegające na pielęgnacji dłoni i paznokci, pozwalają na utrzymanie ich w znakomitej kondycji przez cały rok. Najważniejsze, aby pamiętać o:

  • Smarowaniu dłoni kremem do rąk – warto pamiętać, aby stosować go po każdorazowym myciu, zmywaniu itp. Ważne, aby kosmetyki posiadały filtr UV, który ochroni dłonie przed nadmiernym starzeniem.
  • Regularnym peelingu – nie uszkodzi on w żaden sposób naszych paznokci, a dzięki niemu skórki wokół nich będą miękkie i zadbane.
  • Robieniu krótkich przerw podczas stosowania stylizacji hybrydowych – w tym czasie dobrą praktyką jest kuracja odżywkami, które wzmocnią i zregenerują skórę oraz płytkę paznokcia.
  • Niestosowaniu tipsów – poza tym, że są niemodne i wyglądają mało atrakcyjnie, to mają również bardzo negatywny wpływ na paznokcie.

Wypracowanie powyższych nawyków, w połączeniu z odpowiednia dietą, pozwoli cieszyć się z pięknych paznokci i skóry rąk. Warto o tym pamiętać – zadbane dłonie to wizytówka eleganckiej kobiety.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ