Kosmetyczka tradycyjna czy kuferek? Co warto wybrać?

Wybór kosmetyczki to dla kobiety nie lada wyzwanie. Szerokie wybór wzorów, kolorów oraz pojemności sprawia, że podjęcie decyzji bywa bardzo trudne. Podczas zakupów kobiety biorą najczęściej kilka aspektów. Pierwszym z nich jest oczywiście ciekawy i niepowtarzalny design kosmetyczki, drugi aspekt to pojemność, która będzie mogła pomieścić wszelkie kosmetyki, natomiast ostatni punkt decydujący podczas wyboru to materiał i rodzaj kosmetyczki. Czym jeszcze warto kierować się podczas zakupów? Lepsza będzie tradycyjna kosmetyczna czy kuferek? Sprawdźmy!

Zalety i wady kosmetyczek tradycyjnych

Do zalet kosmetyczek zaliczyć można przede wszystkim funkcjonalność oraz niewielką wagę. Taki materiał rzadko ulega odkształceniom i jest łatwy w czyszczeniu. Większość kosmetyczek można prać w pralce, a materiał pozostanie nieskazitelny. Kolejną zaletą płaskich kosmetyczek jest wygodny zamek, który zabezpieczy kosmetyki przed ewentualnym rozlaniem. Tradycyjne kosmetyczki świetnie spiszą się wśród kobiet, które nie mają zbyt wielu kosmetyków do makijażu lub dla tych, którzy często podróżują i w podróż zabierają jedynie najważniejsze przedmioty. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdzi się wśród miłośniczek pielęgnacji i make-upu. Umieszczenie szamponu, żelu pod prysznic i kremu mogłoby okazać się niemożliwe. To największa wada kosmetyczek tradycyjnych.

Zalety i wady kosmetyczek typu kuferek

Kosmetyczka kuferek staje się coraz popularniejsza. Kobiety uwielbiają je za dużą pojemność oraz łatwość wyszukiwania rzeczy w jej wnętrzu. Kuferki są funkcjonalne i mogą pomieścić wiele kosmetyków! Korzystają z nich makijażyści, pasjonaci kreowania wizerunku, kosmetyczki oraz kobiety, które cenią sobie porządek, pojemność oraz ciekawy design. Kosmetyczka kuferek ma niestety jedna kluczową wadę. Jest stosunkowo ciężka, a umieszczenie kuferka w walizce może okazać się niemożliwe. Zdecydowanie nie zaleca się stosowania takich rozwiązań w podróży. Jeżeli chodzi o przechowywanie w domu- jest to najlepsza opcja!

Zalety i wady kosmetyczek

Czym kierować się podczas zakupu kosmetyczki?

Należy przede wszystkim kierować się funkcjonalnością. Osoby, które często podróżują, powinny zdecydować się na zakup tradycyjnej kosmetyczki z jedną komorą, którą cechują niewielkie gabaryty oraz wygodny zamek. W przypadku przechowywania kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych w domu warto podjąć decyzję o zakupie kuferka, który pozwoli nam uporządkować wszystkie produkty tak, aby ich wyszukanie nie stanowiło zbędnego problemu i straty czasu. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup zestawu, na który składa się elegancki kuferek, pojemna kosmetyczka oraz niewielka kosmetyczka lub piórnik, w którym przewozić można leki, lub ważne drobiazgi, których utraty się boimy. Zestawy mają zazwyczaj jednolity kolor oraz ciekawy design. To uniwersalne rozwiązanie proponuje wiele ciekawych rozwiązań, które sprawią, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdują się różne warianty, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Całą kolekcję kosmetyczek o różnych kształtach i funkcjonalności znajdziecie na oficjalnym sklepie Noble

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ