Najlepsza odżywka do paznokci

Zadbane dłonie to wizytówka kobiety. Jednak wiele pań ma problemy z rozdwajającymi się paznokciami i niechętnie eksponuje ręce. Często nie wiedzą, jak dbać o paznokcie, by stanowiły powód do dumy. Sądzą, że wzmacniający lakier wystarczy, ale pielęgnacja paznokci nie ogranicza się tylko do stosowania kosmetyków do paznokci. Istotna jest także właściwa dieta bogata w składniki odżywcze. O czym należy pamiętać, wybierając środki do pielęgnacji paznokci? Jest kilka wskazówek, które warto stosować na co dzień.

Rodzaje odżywek do paznokci

Najlepsza odżywka do paznokciDomowa pielęgnacja paznokci może przynieść równie dobre rezultaty, jak wizyta u kosmetyczki, pod warunkiem, że wszelkie zabiegi wykonuje się regularnie. Kosmetyki do paznokci mogą zdziałać cuda, jeśli są właściwie dobrane. Jaki produkt wybrać? Nieocenione są odżywki do paznokci, które wzmacniają płytkę paznokci, regenerują ją, sprawiają, że paznokcie są bardziej elastyczne, a nawet dostarczają niezbędnych substancji. Do głównych składników odżywek do paznokci należą: keratyna, wapń, krzem, magnez oraz witaminy. Ponadto warto zadbać o zdrowe odżywianie. Odżywki do paznokci są zalecane osobom z łamliwymi, rozdwojonymi, kruchymi, słabymi i zniszczonymi paznokciami. Jednak efekt nie jest natychmiastowy, zwykle trzeba na niego poczekać kilka tygodni. Do paznokci łamliwych zaleca się stosowanie płynnych odżywek wzbogaconych o wapń oraz żelazo. Podczas pielęgnacji osłabionych paznokci należy pamiętać, by nie piłować płytki po bokach. Na łamliwe paznokcie można również stosować odżywkę występującą w formie lakieru. Również rozdwajające się paznokcie wymagają od nas szczególnej troski. W tym przypadku płytka paznokciowa jest bardzo osłabiona. Aby ją wzmocnić, należy stosować odżywki, w których składzie odnajdziemy cenne witaminy oraz składniki mineralne, takie jak krzem, żelazo, wapń czy keratyna. W każdej drogerii znajdziemy odżywki regenerujące, które poprawią stan paznokci. Gdy zbyt długo trzymamy dłonie w wodzie, paznokcie mogą stać się zbyt miękkie. Aby je wzmocnić, należy używać odżywek utwardzających płytkę paznokciową oraz preparatów do paznokci wzbogaconych o witaminę B. Jeśli natomiast na paznokciach zaobserwujemy podłużne prążki i paseczki, należy nanosić na płytkę paznokciową odżywkę, zawierającą krzem bądź silikon. Substancje te wygładzą powierzchnię paznokcia.

Środki te mają różną formę. Dostępne są odżywki w formie:

lakierów (zwykle bezbarwnych),

żeli,

olejków,

kremów,

maseczek,

oliwek.

Czy odżywki do paznokci działają?

Działanie odżywek do paznokci zależy od wybranej odżywki oraz od regularności jej stosowania. Odżywki do paznokci można podzielić na dwa typy:

Odżywki wchłaniające się (w formie żelu, kremu, olejku) – wciera się je w płytkę paznokcia oraz skórki, wmasowuje i pozostawia do wchłonięcia.

Odżywki w formie lakieru, które nie wchłaniają się, ale tworzą na powierzchni paznokcia subtelną warstwę ochronną.

Działanie tych odżywek jest odmienne, ale bez wątpienia oba rodzaje odżywki działają. Preparat do wcierania wchłania się, wnika do macierzy paznokcia, nawilża płytkę paznokcia, wzbogaca ją o witaminy i minerały. Taka odżywka jest zalecana dla paznokci potrzebujących solidnego odbudowania. Odżywki w lakierze warto stosować dodatkowo lub na paznokcie po intensywnej kuracji odżywkami do wcierania. Tworzą one warstwę ochronną na powierzchni paznokci, wzmacniają je i zapobiegają powstawaniu uszkodzeń mechanicznych.

Jak stosować odżywkę do paznokci?

Sposób stosowania odżywki do paznokci zależy od typu kosmetyku, jaki zakupiliśmy.

Odżywki wcierane można stosować raz lub dwa razy dziennie. Należy nałożyć je na paznokcie oraz skórki i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia się preparatu.

Odżywki w lakierze stosuje się jedynie na płytce paznokci. Maluje się nimi paznokcie, jak zwykłym lakierem i pozostawia do zaschnięcia.

Dlaczego warto stosować odżywki do paznokci?

Odżywka do paznokci stosowana regularnie potrafi wiele zdziałać. Zmiękcza skórki, wzmacnia paznokcie, nawilża je i nadaje im zdrowy połysk. Warto po nią sięgać przy zdrowych paznokciach, a przy paznokciach sprawiających problemy jest to wręcz konieczność, by przywrócić im zdrowy wygląd.

Jaką odżywkę wybrać do paznokci rozdwajających się?

Paznokcie podatne na uszkodzenia mechaniczne powinno się traktować odżywką do wcierania, która wniknie w nie i dostarczy im brakujących składników odżywczych, ale to nie wszystko. By zapobiec łamaniu i rozdwajaniu się paznokci, warto równocześnie sięgnąć po odżywkę w lakierze z wysoką zawartością keratyny, która utwardzi płytkę paznokci i sprawi, że nie będą tak podatne na uszkodzenia.

Jaka odżywka do paznokci po hybrydzie?

Paznokcie po hybrydzie są zazwyczaj dość słabe i łamliwe. Dzieje się tak dlatego, że pod hybrydową płytką paznokieć jest odizolowany od witamin, substancji nawilżających i wody, które są niezbędne do tego, by płytka paznokcia pozostawała sprężysta, elastyczna i wytrzymała. Paznokcie po hybrydzie są odwodnione i suche – wymagają więc odżywiania za pomocą olejków i wcieranych preparatów z dużą zawartością substancji nawilżających.

Jaka odżywka do paznokci dla kobiet w ciąży?

Wiele kobiet w ciąży zastanawia się nad każdym etapem pielęgnacji ciała. To, co wcześniej bywało stosowane bez przeszkód, w okresie ciąży może okazać się szkodliwe. Jak jest z odżywkami do paznokci? Czy można je stosować? Najlepszym wyborem dla kobiet w ciąży będą delikatne odżywki wcierane do paznokci (na przykład olejki z witaminami) – zazwyczaj składają się z naturalnych, bezpiecznych składników, nie zawierają konserwantów i szkodliwych substancji. Należy uważać na odżywki w formie lakieru oraz ogólnie na lakiery do paznokci – nie powinno się sięgać po te, które zawierają w składzie formaldehyd.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ