minimalizm

Minimalizm to nie tylko wystrój wnętrza, ale również i styl życia. Doliczając do tego także ubrania oraz dodatki dla domu czy kosmetyki. W życiu tak samo jak w garderobie da się osiągnąć taki efekt oraz wciąż mieć się w co ubrać. W jaki sposób zacząć wprowadzać minimalizm do swojej szafy? Co w sytuacji kiedy wymagany jest dany wygląd na przykład do szkoły lub w sytuacji okolicznościowej? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/minimalizm-w-szafie/

Kapsuła garderobowa – czym jest i jak z niej korzystać?

Taką kapsułę możemy porównać na przykład do pakowania się na wakacje. Kiedy planujemy wakacje w dane miejsce zabieramy ze sobą tylko takie rzeczy, które będą nam niezbędne na każdy dzień. Nie zabieramy wtedy ze sobą całej swojej szafy oraz miliona dodatków. Dla przykładu jeżeli jedziemy w ciepłe kraje zabieramy ze sobą stroje kąpielowe oraz lekkie ubrania. Nie musimy zabierać ze sobą czapki, rękawiczek oraz szalika.

Tak samo jest w przypadku kapsuły garderobowej. Do naszej szafy pakujemy tylko rzeczy, które będą dla nas odpowiednie na przykład na dany miesiąc, czy też porę roku. Ubrania, które nie przydadzą się teraz wynosimy na strych, bądź do piwnicy. Pamiętajmy jednak, żeby odpowiednio je zabezpieczyć. Jest to wspaniały sposób nie tylko na oszczędność pieniędzy, jako że nie musimy co chwila kupować nowych rzeczy, ale także zaoszczędzenie miejsca. Dodatkowo bardzo przyjemny aspekt to to, że im mniej rzeczy znajduje się w twoim mieszkaniu, tym mniej sprzątania oraz łatwiej będzie utrzymać porządek. Taka garderoba to jak widzisz same korzyści. W jaki sposób więc osiągnąć taki minimalizm w swojej szafie?

Minimalizm w szafie – od czego zacząć?

Jeżeli masz problem z przybyciem się rzeczy oraz nie wiesz, które zostawić, a których się pozbyć dobrym trikiem będzie przewieszenie wszystkiego w szafie na jedną stronę. O co chodzi? Wykonujemy eksperyment, w którym w swojej szafie wszystkie wieszaki układamy w jedną stronę. Oczywiście wieszaki, na w których znajdują się ubrania. Następnie ubrania które zostały przez ciebie założone odwieszaj w drugą stronę. Po miesiącu sprawdź jak wyglądają rezultaty. Dzięki temu będziesz wiedzieć, które ubrania wziąć pod uwagę podczas sortowania.

Zasada to oczywiście nie zalicza się do wieczorowych kreacji oraz niecodziennych stylizacji. Takie ubrania zawsze powinny być obecne w naszej szafie. Zawsze powinno być w niej coś eleganckiego oraz szykownego.

Zobacz też: https://pontipino.pl/plusy-i-minusy-kominka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ