Męskie naszyjniki dla eleganckich mężczyzn

0
4420

Jeszcze do niedawna słowo biżuteria głównie kojarzyło się z kobietami. Obecnie biżuteria męska stała się również na topie i żaden elegancki mężczyzna nie powinien zapomnieć o dodatku w formie naszyjnika. Dzięki temu może on wyrazić swój styl, ale i osobowość. To absolutne must have dla wielu stylizacji, które dzięki temu stają się kompletne.

Biżuteria męska – kropka nad „i” w stylizacji

Moda się zmienia. Trudno się z tym nie zgodzić. Jeszcze w latach 90-tych mężczyźni nosili w uszach kolczyki, potem nastąpiła moda na przekute brwi, wargi, aż do tuneli w uszach. Jednak zazwyczaj to chwilowe trendy, które dosyć szybko przemijają. To co było modne, obecnie staje się synonimem kiczu. Choć jest jeden element biżuterii męskiej, który nie wychodzi absolutnie z mody.

To naszyjniki. Są one kwintesencją dobrego stylu i jednocześnie elegancji. Tutaj doskonałym wyborem jest klasyczny łańcuszek. Taka biżuteria męska na szyję jest stylowa i pasuje nawet do garnituru, czy smokingu, tworząc elegancką całość. Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej długości łańcuszka, która wynosi 60 cm. Do białej koszuli wystarczy tylko sam łańcuszek, bez wisiorka.

Biżuteria męska – naszyjniki sakralne

Ciekawym wyborem dla miłośników panujących trendów i jednocześnie ceniących sobie elegancje również na co dzień, są naszyjniki sakralne. To obecnie najmodniejszy trend, który zapoczątkowali amerykańscy celebryci . W tym przypadku doskonałym wyborem są naszyjniki przypominające różańce. Dla osób wierzących mogą one mieć dodatkową symbolikę i jednocześnie wyrażać wiarę.

Naszyjniki sakralne mogą mieć różne zakończenia np. w formie krzyża. Tutaj warto również postawić na materiały szlachetne, począwszy od srebra, na złocie kończąc. Można również zdecydować się na naszyjniki ze znakiem nieskończoności, które mają również swoją symbolikę, czy też w geometrycznym wydaniu. Na pewno dodają one szyku i podkreślą indywidualny styl.

Styl militarny w eleganckim wydaniu

Biżuteria męska noszona była niegdyś tylko i wyłącznie przez arystokrację. Jednak po wielu latach nadal jest synonimem klasy i stylu we francuskim wydaniu. Również obecnie poprzez biżuterię można wyrazić swoją pozycję, czy pokazać prestiż, jednak nie oznacza to wcale noszenia kilogramowych złotych naszyjników. Wystarczy tylko odpowiednio dobrana biżuteria męska srebrna i już można czuć się i wyglądać elegancko. Oczywiście można również wybrać naszyjniki, które stanowią pozorny kontrast dla eleganckich stylizacji, ale jednocześnie są synonimem stylowego mężczyzny.

Tutaj ciekawym wyborem są tzw. nieśmiertelniki, które jeszcze do niedawna kojarzyły się z żołnierzami. Jednak od kilku lat panuje trend na takie naszyjniki. Zatem to absolutne must have każdego, kto ceni sobie modę i jednocześnie stawia na elegancję. Warto tutaj postawić na pojedyncze lub podwójne blaszki zawieszone na cienkim łańcuszku. Takie wisiorki oddają elegancję w stylu vintage, ale również boho. Dla blaszce można wygrawerować jakiś napis, może to być ważna i wyjątkowa data.

Biżuteria męska – by nie popełnić faux pas

Zatem biżuteria męska na szyję powinna być elegancka. Warto więc wybierać dobrej jakości materiały. Wystarczą naszyjniki ze srebra, czy złota w minimalistycznym stylu , by móc wyglądać elegancko. Tak naprawdę umiar w tym przypadku jest całkowicie wskazany. Oczywiście wszelkie naszyjniki z koralikami, czy też plastikowymi elementami są passe, choć można je również określić tandetą. A przecież styl i elegancja są zawsze w cenie. Warto również kierować się zasadą, że umiar jest wskazany, zatem nawet jak nas stać, to nie należy emanować grubym, platynowym naszyjnikiem, gdyż jest to po prostu w złym guście. Prostota jest zawsze w cenie.

Oczywiście, jeżeli nie chce się być posądzonym o zły smak, to nie należy nosić tzw. kajdanów, bo eleganckiemu mężczyźnie to nie przystoi. Również naszyjniki w formie drutu są totalną pomyłką i chyba żadnemu Polakowi nie trzeba wyjaśniać dlaczego. Zatem jeżeli niezależnie od okazji lubisz wyglądać elegancko to pamiętaj o pierwszorzędnej zasadzie, otóż przy wyborze biżuterii zachowaj umiar, bo on jest najważniejszy.

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ