Zakup bielizny przez Internet – jak się prawidłowo zmierzyć?

0
3196

Wiele kobiet jest bardzo zapracowanych, zatem nie ma nawet czasu na chodzenie po sklepach. Zatem zakupy robi często przez Internet. Jednak wiele z nich obawia się zakupu bielizny online. Na szczęście i ten problem można szybko i łatwo rozwiązać. Kluczowe znaczenie ma tutaj prawidłowe zmierzenie się.

Mierzenie ma znaczenie

Odpowiednio wykonany pomiar sprawia, że bardzo łatwo można zakupić bieliznę online. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco oszczędza się czas. W internetowym sklepie z bielizną damską można znaleźć naprawdę szeroki wybór, dzięki temu każda kobieta znajdzie coś dla siebie, co spełni jej oczekiwania. Kluczowe znaczenie ma również wybór odpowiedniego modelu stanika. Zatem push up polecany jest dla kobiet o małym biuście, unosi biust i jednocześnie go powiększa.

Biustonosze miękkie powinny być idealnie dopasowane do ciała, zatem nie mogą odstawać. Z kolei dla kobiet o obfitych kształtach najlepszym wyborem zdaje się być biustonosz o pełnych miseczkach, który doskonale podtrzyma obfity biust. Można również wybrać biustonosze typu plunge, czy bardotkę, która polecane są do bluzek, czy też sukienek z dekoltem. Warto jednak pamiętać, że żaden biustonosz nie spełni swojego zadania jeżeli nie zmierzymy się odpowiednio. Dlatego mierzenie ma tak duże znaczenie.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Wybór odpowiedniego rozmiaru biustonosza niekiedy jest dużym problemem. Wszak i kobiety, które kupują stacjonarnie bieliznę maja problem z wyborem odpowiedniego stanika. Źle dobrany stanik bardzo łatwo może zniekształcić biust, a swoją drogą jest też niewygodny. Jednak wystarczy tak naprawdę odpowiednio się zmierzyć, dzięki temu bielizna kobieca będzie doskonale dopasowana. Na samym początku należy zmierzyć się pod biustem. Oczywiście należy zrobić to na wdechu. Tutaj wystarczy użyć zwykłej taśmy krawieckiej. Należy także pamiętać, aby taśmę ciasno ściągnąć, a wynik zaokrąglić. Przy czym należy to robić do całej piątki.

Zatem jeżeli nasz wynik to 83 cm, to należy wynik zaokrąglić do 80 cm. Nigdy nie należy kupować zbyt luźnego biustonosza, gdyż nie będzie on modelował, ani też podtrzymywał biustu. Następnym krokiem jest zmierzenie się w samym biuście, jednak w tym przypadku należy pamiętać, aby nadto nie uciskać piersi. W tym przypadku kluczowe jest miejsce zmierzenia biustu. Otóż należy to robić na wysokości brodawek, dzięki temu uzyska się najbardziej wiarygodny pomiar. Teraz pozostaje już tylko obliczenie różnicy między szerokością w biuście i pod biustem. Także duże znaczenie ma wybór odpowiedniego internetowego sklepu z bielizną, warto więc znaleźć taki, który oferuje najwyższą jakość .

Odpowiedni rozmiar bielizny kobiecej – komfort i wygoda noszenia

Również dobór rozmiaru majtek ma duże znaczenie. Wszak wystająca bielizna ze spodni nie jest dobrze oceniana, jest swego rodzaju faux pas. Również za małe majtki powodują duży dyskomfort w noszeniu, nie wspominając już, że czasami odsłaniają to czego nie powinny. Niezależnie, czy lubisz nosić stringi, figi, hotpantsy to źle dobrane nie będą po prostu wygodne. Zatem kupowanie na oko absolutnie się nie sprawdza. Wystarczy tylko odpowiednio się zmierzyć i już bielizna może zapewniać komfort noszenia, ale i świetnie się prezentować.

W przypadku klasycznych i niskich majtek wystarczy tylko dokonać pomiaru obwodu bioder. Warto wykonać to około 5 cm poniżej pępka, dzięki temu wynik będzie najbardziej wiarygodny. Tutaj warto delikatnie się ścisnąć, gdyż majtki są zazwyczaj rozciągliwe, a wszak chcemy uniknąć efektu spadającej bielizny. Jeżeli decydujesz się na zakup majtek wyszczuplających to koniecznie zmierz się dodatkowo w pasie, ale wynik zaokrąglij poniżej, gdyż taka bielizna powinna być dosyć ciasna.

Pończochy i pasy do pończoch – jak wybrać rozmiar?

W sklepie z bielizną damską można również znaleźć pasy do pończoch i same pończochy, co stanowi swego rodzaju kropkę nad „i”. Jednak i w tym przypadku nie należy kupować na tzw. oko, lecz zmierzyć się dokładnie. W przypadku pończoch powinno zmierzyć się w udzie. Obwód należy również zaokrąglić poniżej. Tak samo sytuacja wygląda z pasem do pończoch. W tym przypadku pomiar najlepiej wykonać na wysokości około 2-3 cm poniżej pępka.

Zatem należy pamiętać, aby odpowiednio się zmierzyć. Warto również zrezygnować z zakupów całych kompletów bielizny kobiecej, gdyż w takiej sytuacji bardzo łatwo o błąd. To, że nosisz rozmiar stanika B, nie koniecznie oznacza, że majtki powinny mieć rozmiar S.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ