Siedzący tryb życia i niewielka aktywność fizyczna w ciągu dnia nie wpływają zbyt dobrze na stan kręgosłupa. Jeśli ból tej partii ciała staje się coraz bardziej uciążliwy i dotkliwy, warto zastosować masaż leczniczy warszawa, który powinien skutecznie poradzić sobie z takimi problemami.

Wskazania do zabiegu

Masaż kręgosłupa w szczególności poleca się tym osobom, które większość swojego czasu spędzają w pozycji siedzącej. Jest to najczęstsza pozycja kierowców, ludzi często jeżdżących samochodami, uczniów, studentów oraz pracowników biurowych. Wszyscy z nich są najbardziej narażeni na problemy związane z kręgosłupem.

Masaż jest też doskonałym lekarstwem na ból. Zamiast więc sięgać po drogie i często niedziałające zbyt dobrze środki apteczne, lepiej przekonać się do tej naturalnej terapii. Dzięki dobrze wykonanemu masażowi leczniczemu warszawa można poradzić sobie z bólem i sztywnością odcinka lędźwiowego, krzyża, szyi oraz karku. Równie świetnie poradzi sobie on z bólami odczuwanymi między łopatkami.

Przebieg terapii

Jeśli masaż leczniczy warszawa ma być zastosowany w celu usunięcia niewielkiej kontuzji czy dolegliwości bólowej, nie musi mieć on zbyt dużej intensywności. W takich przypadkach zaleca się go przeprowadzać maksymalnie trzy razy w tygodniu do czasu osiągnięcia założonego efektu.

Poważniejsze choroby i cięższe dolegliwości wymagają oczywiście bardziej intensywnej i dłuższej kuracji. Masażem leczniczym warszawa można usunąć nawet mocniejsze stany zapalne, jednak w takim przypadku należy go wykonywać codziennie lub przynajmniej trzy razy w tygodniu. Kuracja powinna być ułożona przez lekarza osoby chorej.

Efektywność masażu kręgosłupa

Już w dawnych czasach ludzie odkryli przeciwbólowe właściwości masażu. Jeśli jest on wykonywany regularnie, mięśnie człowieka ulegają rozluźnieniu i tym samym przestają wysyłać negatywne sygnały do mózgu. Masaż odpręża dosłownie całe ciało i przygotowuje je do dalszej pracy. Dzięki niemu można zminimalizować negatywne skutki siedzącego trybu życia.

Mało kto wie, iż w pewnym stopniu masaż leczniczy warszawa jest też w stanie odżywić tkanki organizmu. Sprawia, że dociera do nich więcej tlenu oraz drogocennych substancji odżywczych, które z kolei przyspieszają i wspomagają regenerację ciała. Masaż powinien być kluczowym elementem rehabilitacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ