Pojawiające się na całym ciele pajączki nie dodają skórze uroku. Mają odcień fioletowy bądź czerwony. Często są rozgałęzione i naprawdę widoczne. Nie zawsze można ograniczyć ich powstawanie odpowiednimi kremami. Czasem jedynym rozwiązaniem na pozbycie się tego problemu jest zamykanie naczynek za pomocą lasera.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania naczynek?

Zamykanie naczynek nie jest trudnym czy wymagającym od pacjenta poświęceń zabiegiem. Konieczne są jednak pewne przygotowania. Należy przede wszystkim pamiętać o zaprzestaniu opalania na miesiąc przed zabiegiem. Dotyczy to zarówno korzystania z promieni słonecznych, jak i solarium. Nie można także używać samoopalacza.

Kolejną ważną kwestią jest zrezygnowanie z zabiegów, które mogą delikatnie uszkadzać naskórek. Nie należy więc stosować peelingów. Odstawić należy także zabiegi z użyciem kwasów. Koniecznie trzeba skonsultować z lekarzem przyjmowane leki oraz powiedzieć mu o chorobach. Niektóre z nich mogą być bowiem przeciwwskazaniem do zabiegu. Należą do nich na przykład cukrzyca, łuszczyca czy bielactwo.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu jest ocenienie stanu skóry pacjenta. Lekarz dokładnie ogląda miejsce, które ma zostać poddane działaniu lasera. Ocenia ilość oraz wielkość wszelkich zmian na przykład pieprzyków czy przebarwień. Dokładna ocena stanu skóry pacjenta to sposób na wybranie odpowiednich parametrów urządzenia.

Zabieg zamykania naczynek polega na emitowaniu światła, które pochłaniane jest przez hemoglobinę. Prowadzi to do niszczenia ścian naczynia krwionośnego i jego usunięcia. Najczęściej przeprowadza się od 1-3 zabiegów, żeby odnieść zadowalające rezultaty.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Zabieg laserowego zamykania naczynek najlepiej wykonywać jesienią lub zimą, kiedy słońca jest najmniej. Jeśli jednak został przeprowadzony na przykład wiosną trzeba pamiętać o dokładnej ochronie skóry przed promieniami słonecznymi. Nie można także korzystać z solarium i stosować samoopalaczy.

To, co pomoże pozbyć się delikatnych strupków, to używanie nawilżających kremów, dzięki którym skóra po zabiegu szybciej się zagoi. Należy przez około tydzień unikać makijażu, jeśli zabieg dotyczył twarzy. Ważne jest również niekorzystanie z sauny oraz siłowni na kilka dni po zabiegu. Po miesiącu od zabiegu warto zacząć dbać o skórę, żeby problem z naczynkami nie powrócił. Warto pamiętać o odpowiedniej odzieży dostosowanej do temperatury. Należy zadbać o aktywność fizyczną. Warto stosować kremy, które uszczelniają naczynia krwionośne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ