Polacy, to naród, który w momencie nawet minimalnego bólu czy to gardła, czy to głowy, zęba, ucha – wszystkiego, od razu sięga po lekarstwa. Kupuje je nie tylko w aptekach ale i sklepach spożywczych. Polacy zakupują również leki przez Internet! Sytuacja ta sprawiła, że Polska uplasowała się na wysokim, drugim miejscu w Europie pod względem zażywania leków OTC. Czy to jednak oznacza, że Polacy wiedzą wszystko na temat takich leków i potrafią je odpowiednio stosować?

Leki OTC – co kryje się pod tym skrótem?

Pełna nazwa leków OTC, to Over The Counter Drug – co tłumacząc na język polski oznacza: leki wydawane bez recepty. Są to zatem wszystkie lekarstwa i kosmetyki, które sprzedawane są zarówno w aptekach, jak i w sklepach spożywczych czy na stacjach benzynowych. Lekarstwa OTC służą samo-zaleczaniu popularnych dolegliwości, na które cierpi każdy człowiek – ból głowy, brzucha, zęba i tym podobne. Jednak, aby produkt medyczny został dopuszczony do obrotu, musi spełniać kilka kryteriów jednocześnie. Przede wszystkim, lek taki musi być stuprocentowo bezpieczny dla zażywającego go pacjenta. Jego stosowanie nie może trwać dłużej niż pięć dni a stan zdrowia, dla którego taki lek można przyjąć, musi być łatwy do samo-zdiagnozowania.

Tanie leki OTC i kosmetyki, przyjmuje się zwykle w momencie pierwszych objawów choroby czy przeziębienia. Niestety, nie zawsze leki OTC potrafią pomóc w rozwijającej się chorobie. Dlaczego? Dlatego, że mają zdecydowanie słabsze działanie od tych leków, które przepisywane są na receptę. Nie oznacza to jednak, że jeżeli weźmie się więcej tabletek, ich skuteczność wzrośnie. Nic z tych rzeczy! Leki OTC, choć w zalecanych dawkach są bezpieczne, to w tak zwanych „końskich” już nie koniecznie. Zażywając zbyt dużą liczbę tabletek przeciwbólowych, można zwyczaje przedawkować i zatruć organizm. Dlatego do każdego leku bez recepty należy podchodzić z rozsądkiem i stosować je przez krótki czas.

Jakie jest dokładne działanie leków OTC?

Jak wspomniano wyżej, leki over the counter są zdecydowanie słabsze niż te, które zwykle przepisuje lekarz. Dzięki temu są też bezpieczne i nie wywołują poważnych, groźnych skutków ubocznych. Najczęstszym ze skutków ubocznych jest gorączka, czyli obrona organizmu przed nieznanymi dla niego substancjami ale i wirusami, bakteriami, grzybami i tym podobnymi. Na szczęście taka sytuacja ma miejsce niezwykle rzadko.

AptekaOTC.pl – tania apteka internetowa

Leki bez recepty, oprócz tego, że zwykle są bardzo tanie, mają jeszcze jedną zaletę. Można je kupić przez Internet. Zakupione leki przez Internet są często kilka złotych tańsze od tych, które kupuje się
w supermarkecie czy innej aptece. W Internecie jest również ten plus, że może dokonać zakupu w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy. Zaletą jest również to, że zwykle nie ma możliwości na to, by jakiegoś leku zabrakło. Należy pamiętać, że tanie leki OTC i kosmetyki, nie powodują uzależnienia a ich działanie zwykle pomaga przy niewielkich zaburzeniach zdrowotnych.

AptekaOTC.pl – tania apteka internetowa, realizuje zamówienia przez aptekę zlokalizowaną w Białymstoku, pod nazwą: CEF@RM 36,6. Jest to zatem bezpieczny sposób na zakup leków i suplementów bez recepty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ