Lampa do paznokci hybrydowych

Producenci proponują nam wiele rodzajów lamp do manicure hybrydowego – o różnej mocy, rozmiarach, na żarówki UV i LED. Podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze.

Najlepsza profesjonalna lampa LED do salonu

Manicure hybrydowy należy obecnie do najczęściej wykonywanych zabiegów na paznokciach. W swojej ofercie ma go niemal każdy salon kosmetyczny. Wiele fanek zadbanych dłoni wykonuje hybrydę także samodzielnie, w domowym zaciszu. W obu przypadkach niezbędny jest zakup dobrego sprzętu, czyli lampy do lakierów hybrydowych. Lampy do hybrydy, w zależności od przeznaczenia, różnią się ceną, mocą i wymiarami. Sprzęt w salonie kosmetycznym to nierzadko decydujący argument przemawiający za odwiedzeniem kolejny raz konkretnej placówki. Tu liczy się czas, komfort usługi i jej jakość. Lampa do paznokci hybrydowych powinna więc mieć odpowiednią moc, by w możliwie krótkim czasie wykonać hybrydę. Liczy się też wygoda dla klientki i bezawaryjne użytkowanie lampy

Lampy do paznokci kupisz na: https://horex.pl/kobieta/paznokcie/lampy_do_paznokci.html

Lampa LED czy lampa UV do lakieru hybrydowego?

Wybierając lampę, musimy postawić sobie zasadnicze pytanie: czy lampa ma być używana profesjonalnie, czy tylko kilka razy w miesiącu? Moc lampy, która różni się w przypadku lamp UV i LED, ma zasadnicze znaczenie dla czasu utwardzania lakierów hybrydowych. Dla kolorów bazowych czas naświetlania może wynosić w przypadku lampy UV 36W nawet 2 minuty, podczas gdy lampa LED o podobnej mocy potrzebuje na to jedynie 20 sekund. Wydaje się to niewielką różnicą, ale tu należy zwrócić uwagę na fakt, że przy hybrydzie nakłada się kilka warstw lakieru. Jeśli przemnożymy to przez średnią liczbę zabiegów manicure wykonywanych dziennie w salonie, ma to już zasadnicze znaczenie dla wydajności i komfortu pracy – wyjaśnia ekspert. Lampy LED nie tylko pracują efektywniej. Plusem jest też ich żywotność. Lampa LED do hybrydy będzie pracowała przynajmniej kilka lat bez przerwy. W przypadku żarówek UV niezbędna jest ich okresowa wymiana – średnio co 3 miesiące, jeśli lampa jest eksploatowana przez kilka godzin dziennie. Przy sporadycznej eksploatacji wystarczy wymieniać żarówki co 6-12 miesięcy. Żywotność żarówek UV to ok. 400 do 500 godzin. Zaleca się też wymianę całego kompletu, a nie tylko pojedynczej zużytej czy niesprawnej żarówki. Plusem lamp UV jest za to ich uniwersalność. Utwardzają każdy rodzaj lakieru hybrydowego i żelowego, co nie zawsze jest możliwe przy lampach LED, zwłaszcza o mniejszej mocy. Jeśli chcemy pracować jedynie na hybrydach, możemy bez obaw zakupić lampę LED o mniejszej mocy, na przykład 18W. Jeśli jednak w planach mamy również pracowanie na żelach, musimy zainwestować w lampę o mocy co najmniej 36W. Obecnie popularnym rozwiązaniem są także lampy o dwóch źródłach światła – UV oraz LED. Dzięki zastosowaniu tej kombinacji mamy gwarancję, że paznokcie zostaną szybciej utwardzone. Musimy jednak pamiętać, że lampa powinna mieć moc co najmniej 36W – w przeciwnym razie nie podoła gęstszym żelom.

lampy ledJaką wybrać lampę do paznokci hybrydowych do użytku domowego?

Lampa domowa do paznokci hybrydowych ma przed sobą nie mniejsze wymagania. Po pierwsze domowy manicure hybrydowy nie może odbiegać jakością i trwałością od tego zrobionego w salonie. Po drugie parametry lampy muszą pozwolić na utwardzanie dowolnie wybranego koloru lakieru. Po trzecie sprzęt domowy często jest zabierany na wakacje, w delegacje czy na inne wyjazdy, więc dobrze by było, by był poręczny i lekki. Ten ostatni aspekt jest tym, co najbardziej odróżnia modele domowe od tych z salonu – profesjonalna lampa do manicure hybrydowego będzie większa i trudniejsza do transportu. Warto o tym pomyśleć, zanim zdecydujemy się na zakup, jeśli naszym jedynym celem jest wykonywanie zabiegów w domu – w ofercie producentów można z łatwością znaleźć modele, które jakością nie odbiegają od tych używanych w salonach kosmetycznych. Wybór lampy do paznokci hybrydowych jest podyktowany potrzebami, gustem, możliwościami finansowymi. Wybierając sprzęt renomowanej marki można mieć pewność, że sprzęt będzie służył długo i bezawaryjnie, a sama hybryda będzie się trzymała bez najmniejszego uszczerbku przez 2-3 tygodnie.

Do lampy led stosujesz odpowiednie żele ledowe lub żele uv/led.

Zwracaj większą uwagę na żele kolorowe które trudniej się utwardzają w ledowych lampach a w niektórych wcale. Lampy LED z reguły nie utwardzają twardych żeli kolorowych. Twarde czyli tzw. zwykłe żele UV jeśli już, należy utwardzać 2 x 30 sekund (zawsze według zaleceń producenta). Dotyczy to lamp LED o mocy co najmniej 30 Watt!!! W słabszej ci się na pewno nie utwardzą. Lampa o mniejszej mocy będzie nadawała się jedynie do utwardzania lakierożeli i żeli LED danej marki. Zalety żeli LED to niewątpliwie brak uczucia pieczenia podczas ich utwardzania oraz fakt, że można je utwardzać zarówno w tradycyjnych tunelowych lampach UV jak i w lampach LED. Aby utwardzić żel LED w tradycyjnej lampie UV potrzeba tyle samo czasu co przy tradycyjnych, tzw. twardych żelach czyli 2 minuty ok? W lampie LED natomiast czas utwardzania żelu LED przyjmuje się na 30 sekund i mniej. Zależy to od specyfiki danego żelu oraz od mocy światła emitowanego w lampie ledowej. Jeżeli chodzi o hybrydowe lakiery żelowe uv (lakierożele) to czas utwardzania w lampie LED może być włączony nawet na jedyne 5 – 10 sekund – to ogromna oszczędność czasu.

[Głosów:44    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ