zaburzenia

Problemy z erekcją dotykają bardzo wielu mężczyzn, jest to dla nich problem bardzo wstydliwy i krępujący. Statystyki mówią, że co piąte zbliżenie jest nieudane, w takiej sytuacji mężczyzna jest zażenowany i zdenerwowany. Problemy z erekcją mogą pojawić się zarówno o 20-latka, jak i u 60-latka. Nie należy bagatelizować takiego problemu w żadnym z tych przypadków, tylko otworzyć się i sięgnąć po pomoc.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń w erekcji?

Przyczyn związanych z problemem uzyskania erekcji może być dużo. Dzielimy je na trzy grupy i do najczęstszych należą:

  • zaburzenia erekcji o podłożu naczyniowym to zaburzenia, które wynikają z wrodzonych wad rozwojowych naczyń krwionośnych doprowadzających lub odprowadzających krew do prącia. Ten problem najczęściej ujawnia się wśród osób chorych na miażdżycę. Blaszki miażdżycowe w tętnicach zmniejszają ich światło i uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi. Zdarza się to najczęściej u osób starszych, otyłych oraz palących wyroby tytoniowe.
  • zaburzenia erekcji związane z zaburzeniami psychologicznymi, tego typu problemy występują przeważnie u młodych mężczyzn, ale pojawiają się także u starszych panów, którzy żyją w stresie i w związkach niesatysfakcjonujących, cierpią z powodu depresji lub mieli kiedyś negatywne doświadczenia seksualne. Można zauważyć ten problem, w sytuacji, gdy bez problemu uzyskujemy erekcję w trakcie masturbacji, a nie możemy jej uzyskać, będąc z kobietą.
  • zaburzenie erekcji neurogenne, występują wtedy, gdy dochodzi do upośledzenia lub blokady przekazu impulsów do odpowiednich zakończeń nerwowych. Takie zjawisko zaburzeń może pojawić się głównie u pacjentów ciepiących na stwardnienie rozsiane, u osób, u których ujawniła się neuropatia cukrzycowa lub został uszkodzony rdzeń kręgowy.
  • zaburzenia erekcji, wynikające z przyczyn hormonalnych najczęściej mamy do czynienia, z powodu patologii gonad oraz gdy dochodzi do rozregulowania wydzielania gruczołów np. tarczycy lub przysadki mózgowej. W momencie, gdy produkcja hormonów płciowych zostaje upośledzona, spada ich poziom we krwi, co skutkuje spadkiem libido.

Nie należy ukrywać problemu, tylko trzeba udać się do specjalisty, który pomoże go rozwiązać.

Jak poradzić sobie samemu z zaburzeniami erekcji?

Bardzo wielu mężczyzn wstydzi się problemów związanych z erekcją. Należy pamiętać, że to nie wstyd, a choroba, którą należy wyleczyć. Można udać się do specjalisty, który po dokładnych badaniach określi przyczynę problemu. Można też poradzić sobie z nim samemu, klikając w poniższy link: https://www.i-apteka.pl/product-pol-57024-Maxon-Active-4-tabletki-lek-na-erekcje-bez-recepty.html Na rynku istnieje bardzo duża ilość tabletek pomagających osiągnąć i utrzymać wzwód. Warto udać się do apteki i jak najszybciej pozbyć się problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ