Jak stosować srebro koloidalne?

0
1762

Srebro (Ag), należące do grupy metali, jest pierwiastkiem o wyjątkowych właściwościach. Do celów pielęgnacyjnych i leczniczych stosuje się specjalny roztwór, tzw. srebro koloidalne niejonowe, które skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby.

Właściwości i zastosowanie

Srebro koloidalne działa silnie antybakteryjnie (zwalcza m.in. bakterie E-Coli i gronkowce), antywirusowo i przeciwgrzybiczo (likwiduje drożdżaki i pleśnie). Jest to środek skuteczny z walce z ponad 600 rodzajami mikroorganizmów chorobotwórczych. Z tego względu srebro koloidalne jest niezwykle pomocne w leczeniu bardzo wielu dolegliwości. Należą do nich m.in.: zapalenie spojówek, przeziębienia, grypa, kaszel, katar, zapalenie oskrzeli, angina, opryszczka, egzema, łuszczyca, liszajec, trądzik oraz oparzenia, owrzodzenia, czy trudno gojące się rany. Srebro koloidalne wpływa więc pozytywnie na stan i wygląd skóry. Jego właściwości odkażające wykorzystywane są ponadto w celu dezynfekcji pomieszczeń bez zastosowania szkodliwych środków chemicznych.

Bezpieczne i skuteczne

Srebro koloidalne dostępne jest w różnych formach. Warto nadmienić, iż tylko niejonowe srebro koloidalne jest w pełni bezpieczne dla organizmu. Postać jonowa bowiem jest bardzo niestabilna, a z uwagi na fakt, że jony srebra w nim zawarte otrzymuje się z azotanu srebra (AgNO3), istnieje ryzyko przemiany azotanów w toksyczne azotyny. Srebro koloidalne niejonowe to woda zdemineralizowana, sporządzona wg odpowiedniej normy, zawierająca bezpieczne dawki metalicznego srebra nanocząsteczkowego Ag4N. Preparat ten jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu, nie wywołuje podrażnień i alergii, jest czysty chemicznie i bezwonny. Nie zawiera bowiem groźnych azotanów, azotynów, chlorków i innych szkodliwych związków. Nanocząsteczkowe koloidy metaliczne zawarte w płynie zawierają srebro o wysokim stopniu czystości, a do produkcji preparatu użyto wody wysokiej jakości.

Jak stosować preparaty ze srebrem?

Srebro koloidalne może być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Efektywność srebra koloidalnego zależy od dawki nanocząsteczek Ag w nim zawartych. Najbardziej optymalna jest koncentracja 25 ppm Ag. Jako że srebro koloidalne wg obowiązujących przepisów nie może być traktowane jako suplement diety, nie ma jednoznacznych wytycznych odnośnie dawkowania. Obecnie srebro koloidalne traktowane jest jako wyrób kosmetyczny, który może być używany przede wszystkim jako środek do przemywania skóry. Można w ten sposób znacznie poprawić jej wygląd. Skóra staje się gładka i odpowiednio nawilżona. Niejonowe srebro koloidalne likwiduje niedoskonałości naskórka, m.in. trądzik oraz pomaga przy egzemie, łuszczycy, podrażnieniach, oparzeniach, czy owrzodzeniach. Nanocząsteczki unoszące się z gorącą parą wodną mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, łagodzą bowiem kaszel i katar. Preparat z nanocząsteczkami srebra można stosować także do prania i prasowania bielizny, jako doskonały środek dezynfekujący.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ