Jak spędzić miły wieczór z przyjaciółmi?

Zwykle nie musimy wymyślać scenariuszy spotkań z osobami, które dobrze znamy – w takim towarzystwie zawsze wiadomo, o czym rozmawiać, żarty sypią się same i wszyscy czują się swobodnie. Czasem jednak warto spędzić czas w sposób odrobinkę bardziej przemyślany i zaproponować koleżankom coś nowego.

Jednym ze sposobów na wieczorne spotkanie może być zorganizowanie domowego SPA. Może to być bardziej relaksujące niż zwykłe spotkanie przy kawie czy herbacie. Nakładanie domowych maseczek czy nawet malowanie paznokci tworzą relaksujący, niespieszny klimat. Do zorganizowania takiego wieczoru nie trzeba dużych nakładów finansowych – wystarczy kilka drobiazgów takich jak maseczki w płachcie czy lakiery hybrydowe, aby poczuć, że robimy dla siebie coś dobrego.

Dobrym pomysłem na zacieśnianie więzi jest wspólne gotowanie. Szczególnie przyjemne jesienią i zimą – za oknem szaro i zimno, a w kuchni unoszą się smakowite zapachy, rozbrzmiewa śmiech i gotuje się pyszne jedzenie. Współpraca podczas przygotowywania posiłku sprawia, że czujemy się bliżej siebie, a powstała w ten sposób kolacja smakuje znacznie lepiej.

Innym interesującym sposobem na miły wieczór mogą być gry planszowe. Planszówki zwykle kojarzą się z rozrywką dedykowaną dzieciom, jednak przez ostatnie kilka lat rynek tych gier przeszedł dużą przemianę. Obecnie dostępne są dziesiątki rodzajów gier planszowych także dla dorosłych, z których bez problemu wybierzemy coś, co będzie dla nas interesujące. Mogą być to zarówno proste, relaksujące gry, jak i skomplikowane wielogodzinne rozgrywki, które wymagają od graczy dużej koncentracji lub określonych umiejętności, chociażby takich jak strategiczne myślenie i długofalowe planowanie.

Dobrym pomysłem są także wspólne gry na konsoli, jednak zamiast klasycznych gier dobrze jest wybrać te bardziej angażujące, wykorzystujące mikrofony lub czujniki ruchu. Nie od dziś wiadomo, że śpiewanie uszczęśliwia – a śpiewanie w większym gronie tylko mnoży tę radość. Podobnie rzecz ma się z tańcem, o czym wiedziano już w starożytności. Jedno i drugie pozwoli uwolnić wiele napięcia i spędzić wieczór w radosnej atmosferze.

Bardzo nieskomplikowanym i popularnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu jest także urządzenie sobie seansu filmowego, jednak niech nie będzie to zwykłe oglądanie filmu z ekranu komputera. Zadbajmy na przykład o projektor (koszty jego wypożyczenia nie będą duże) oraz o okolicznościowe menu pełne smakowitych przekąsek, rozłóżmy miękkie koce i poduszki, a charakter wieczoru zmieni się na lepsze.

Sposobów na oryginalny i relaksujący wieczór jest wiele. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Porozmawiajmy z przyjaciółmi o różnych pomysłach – takie tematyczne wieczory dają o wiele więcej przyjemności niż zwyczajne spotkania przy stole.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ