Fenomen wysokich obcasów

Szał na buty na wysokim obcasie nigdy nie ustanie. Kobiety uwielbiają nosić wysokie obcasy, bowiem to daje im dużo pewności siebie i po prostu czują się w nich świetnie. Mężczyźni też lubią oglądać kobiety w butach na obcasach… Widok kobiety mającej na sobie szpilki i kołyszącej biodrami jest zawsze miły dla męskiego oka. Dlatego każdy internetowy sklep z butami jest obficie wyposażony w tego typu obuwie. Warto również dodać, że kobiety same uwielbiają być obserwowane przez mężczyzn.

Miłość kobiet do szpilek może sprawić, że każda kobieta jest w stanie wydać na nie fortunę. Ta sama miłość kobiet do tych butów sprawia, że producenci wymyślają coraz bardziej innowacyjne style pasujące do aktualnych trendów. W sklepach można dzisiaj zobaczyć różne kolory i różne kategorie butów na wysokich obcasach na rynku.

Historia wysokich obcasów

Historia butów sięga XVII wieku. Po raz pierwszy zostały wykorzystane przez egipskich rzeźników jako narzędzie pomocnicze – by mogli swobodnie chodzić nad rozlaną krwią zwierząt po ich zabiciu. Były również używane przez jeźdźców podczas jazdy. Do czasów współczesnych szpilki weszły do mody, gdy Katarzyna de` Medici, żona księcia Orleanu, chciał poprawić swoją rangę. Chciała, aby dodać jej jeszcze kilka centymetrów do jej wysokości. Później coraz więcej kobiet próbowało robić to samo. Było to zwiastunem tendencji noszenia butów na wysokich obcasach.

Spadek popularności

Wysokie obcasy straciły swoją popularność w czasie rewolucji francuskiej w 1700. Wiek później znów były w modzie, aż do początku XX wieku. Potem ich popularność została wyprzedzona przez buty na płaskich podeszwach butów, które zdominowały świat mody przez kilka lat. Wysokie obcasy były następnie wróciły z hukiem i są ważnym elementem kobiecej mody aż do tej pory. Obecnie nawet sama odzież jest również projektowana w ten sposób, aby nadawała się do noszenia przy wysokich obcasach.

Współczesne tendencje

W połowie 1900 roku, weszła moda na szpilki. Zostały one zaprojektowane tak, aby wyglądać jak sztylet i były bardzo popularne wśród kobiet. Mogą być noszone wszędzie:

  • do biura
  • na imprezę
  • na randkę

Wszędzie! Konstrukcja butów również się zmieniała, tak samo jak wysokości samych szpilek – od kilku do kilkunastu centymetrów.

Miejsca, w których można nosić obcasy

W dawnych czasach, obcasy mogły być noszone tylko na przyjęcia czy inne takie okazje, ale wraz z upływem czasu, wysokie obcasy zaczęły być noszone do biura, a nawet zakładają je panie wykonujące standardową pracę jak np. obsługa sklepu. Ikony stylu codziennie pokazują nam wiele przykładów zestawów ubrań dopełnianych za pomocą nowych i innowacyjnych butów na wysokich obcasach, które później stają się elementem codziennych stylizacji wszystkich kobiet. To zdecydowanie buty, które można buty nosić na każdą okazję.

Dlaczego wysokie obcasy sprawiają, że kobieta czuje się świetnie?

Ze względu na fakt, że każda kobieta mająca na sobie szpilki wygląda bardziej uwodzicielsko i seksownie! Obcasy podnoszą nie tylko wysokość, ale również sprawiają, że nogi wyglądają bardzo atrakcyjnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ