zdrowe oczy

Ważne jest, aby powszechnie sprawdzać wzrok dziecka. W celu wzrok całości ważną funkcję w odkrywaniu globu przez dziecko. Jak wcześnie należy rozpocząć wykonywać analizowania oczu u dziecka? Wczesne, wszechstronne śledzenie wzroku należy zrobić u dziecka w wieku 3 latek. O ile specjalista nie zarządzi odmiennie, nowe analizowania należy wykonywać co dwa lata. Ważne jest, aby optometrysta wykonywał analizowania oczu chociażby wówczas, jeśli dziecko zacznie już należenie do szkoły, gdzie prowadzone są przesiewowe analizowania wzroku. Analizowania te potwierdzają jaskrawość widzenia (lub dziecko widzi dobrze i bardzo), jednak dobre oczy to nieco więcej niż po prostu duże spostrzeganie 20-20. Występują inne problemy ze wzrokiem u dzieci, jakie dotyczą rozróżniania kolorów zmian oraz zdolności rozpoznawania obiektów, których ostatnie analizowania nie mają.

O zdrowie dziecka należy dbać wszechstronnie już od wczesnych dni jego bycia. Dotyczy to również narządu wzroku malca. Należałoby więc rozumieć, które choroby oczu grożą niemowlętom oraz sygnałami których schorzeń potrafią być spuchnięte czy podkrążone oczy u dziecka. Gdy chcesz się dowiedzieć więcej właśnie na temat choroby oczu u dziecka, to powinieneś zdecydowanie przeczytać tenże interesujący i ciekawy artykuł.

choroby oczu u dzieci - jak je szybko wykrywać

Zapalenie spojówek

Samą spośród powszechnie napotykanych choroby narządu wzroku u dzieci jest zapalenie spojówek – stosuje się, że w Polsce aż 5% maluchów pojawiających się u specjalistów boryka się właśnie z tym zaburzeniem. Zapalenie spojówek może być wywołane przez rozmaite zarazki (bakterie, mikroorganizmy, pierwotniaki), oraz szczególnie szkodliwe jest u maluchów, bo często wtórują mu powikłania (także miejscowe, jak również pełne), a czasem jest nawet etiologią ślepoty. W zależności od źródła choroby, objawy zapalenia spojówek u dzieci potrafią być rozmaite. Jeśli jego przyczyną są syntetyczne środki okołoporodowe, objawy w postaci surowiczej wydzieliny i zaczerwienionych oczu u dziecka znikają instynktownie i nie potrzebują gojenia. Gdy natomiast choroba jest stworzona drobnoustrojami lub bakteriami, jakie zaraziły dziecko przez drogi rodne mamy, do objawów decydują się m.in. wypryski na powiekach, duża wydzielina surowicza czy spuchnięte oczy u dziecka.

Zez

Zez to bardzo często występujące zaburzenie, polegające na nierównoległym rozstawieniu gałek ocznych, z którym połączone są rozmaite zaburzenia widzenia jedno- i obuocznego. Etiologii i typów zeza jest masa, a co ważne, zez jawny (czyli taki, który można zobaczyć od razu) traktuje chociażby 4-5% dzieci. Ponieważ wadę tę można efektywnie usuwać właśnie u dzieci, ważna jest jak najlepsza kwalifikacja i podjęcie odpowiedniej rehabilitacji. Z tego powodu wczesne analizowania zapobiegawcze u dziecka należy zrobić już w 2.-4. roku bycia młodego, a następnie po ukończeniu przez niego 7. roku życia. Niezwykle wczesne analizowania okulistyczne wykonywa się również u wcześniaków, oraz także u dzieci z obciążeniem wrodzonym patologiami refrakcji, zezem, niedowidzeniem lub wrodzonymi chorobami oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ