wosk do depilacji

Depilacja woskiem jest to zabieg, dzięki któremu pozbywamy się niechcianego owłosienia. Jest to szybka i dość skuteczna metoda depilacji. Polega na mechanicznym usunięciu włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego. Taki wosk aplikowany jest na wybrane miejsce, następnie należy odczekać, aż zastygnie. Następnie odrywa się go razem z włoskami i ich cebulkami. Efekt takiego zabiegu jest długotrwały, zazwyczaj jest to okres od 2 do 5 tygodni.

Przeciwskazania do depilacji woskiem

Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji woskiem są: rozszerzone żylaki, rozszerzone naczynia włosowate, zapalenie żył, stany zapalne lub ropne skóry, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, zbyt krótkie włosy, opalona skóra – po bezpośredniej ekspozycji na słońce lub promienie UV.

Prawidłowe wykonanie zabiegu depilacji woskiem wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia, dlatego jeżeli nie mamy pojęcia jak zrobić to poprawnie, to oddajmy się w ręcę specjalisty. Nieprawidłowo wykonana depilacja, w szczególności miękkimi woskami, może spowodować poparzenie skóry.

Woski do depilacji ciała

Rodzaje wosków do depilacji

Do zabiegu depilacji woskiem, używa się kilku rodzajów wosków. Są to woski miękkie, twarde oraz w rolce.

Wosk miękki, przeznaczony jest do usuwania owłosienia z dużych partii ciała, takich jak nogi, plecy. Ten rodzaj wosku pozwala pozbyć się nawet bardzo krótkich włosków. Dodatkowo miękkie woski do depilacji zazwyczaj wzbogacane są wyciągami roślinnymi, które mają działanie przeciwzapalne i pielęgnacyjne.

Wosk twardy, nadaje się idealnie do depilacji niewielkich, wrażliwych powierzchni ciała, takich jak twarz lub okolice bikini. Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku twardego jest wyjątkowo łagodne i mało bolesne.

Wosk do depilacji w rolce, ten rodzaj doskonale sprawdza się na większych powierzchniach ciała, tak samo jak wosk miękki. Jednak ze względu na kształt aplikatora, produkt nie nadaje się do depilacji trudno dostępnych miejsc. W takich miejscach najlepiej poradzi sobie tradycyjna szpatuła.

Przeczytaj też: Pianki do golenia dla kobiet

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ