Potrzebujemy jedynie szare mydło, pastę do zębów, sok z cytryny czy sodę oczyszczoną, by skutecznie wyczyścić białe buty. Dodatkowo do czyszczenia i pielęgnacji skórzanego obuwia musimy zaopatrzyć się w bezbarwną pastę do butów. Buty najlepiej szorować szczoteczką do rąk i zębów.

Czyszczenie białych trampek

Białe trampki możemy wyczyścić na kilka sposobów. Jednak zawsze potrzebna nam będzie woda oraz szczoteczka do rąk i zębów. Do najskuteczniejszych metod należą:

• Czyszczenie za pomocą szarego mydła, które dobrze rozpuszcza się w wodzie oraz nie pozostawia osadu. Z trampek wyjmujemy sznurówki, a szare mydło mieszamy z ciepłą wodą. Szczoteczkę do rąk moczymy w tak przygotowanym roztworze i przecieramy najpierw część materiałową buta, następnie część gumową. W miejscach trudno dostępnych użyj szczoteczki do zębów. Po wypraniu butów, przecieramy je czystą, wilgotną szmatką. Możemy je również delikatnie opłukać w ciepłej wodzie.
• Czyszczenie pastą do zębów. Pastę nakładamy na szczoteczkę do rąk i zębów i szorujemy zabrudzenia na butach. Następnie przecieramy buty wilgotną szmatką, by pozbyć się resztek pasty. To sposób, który sprawdza się w przypadku trudnych zabrudzeń.
• Czyszczenie z wykorzystaniem pasty z sody oczyszczonej. Mieszamy sodę oczyszczoną z wodą tak, by uzyskać mieszankę o konsystencji pasty. Tak przygotowanym środkiem czyścimy buty za pomocą ściereczki. Następnie czekamy, aż buty wyschną, po czym je wytrzepujemy.
• Czyszczenie sokiem z cytryny, który rozpuszcza brud, a przy tym nie niszczy butów. Przygotowujemy roztwór w proporcji 1 część soku i 3 części wody. Czyścimy szmatką zwilżoną w mieszance wody i soku z cytryny.

www.moda.info.pl

Czyszczenie białych butów ze skóry

Białe buty skórzane możemy wyczyścić:

• Szarym mydłem. Do ciepłej wody dodajemy szare mydło i tak przygotowanym roztworem czyścimy nasze buty za pomocą szmatki z mikrofibry. Uważaj jednak, by nie przemoczyć butów. W przypadku silnych zabrudzeń można użyć samego szarego mydła. Wówczas nakładamy mydło na buty i czyścimy przy użyciu szczoteczki, następnie przecieramy wilgotną szmatką, usuwając w ten sposób resztki mydła.
• Pasta do zębów. Nakładamy pastę na wilgotną szczoteczkę do zębów bądź rąk i delikatnie szorujemy buty, następnie przecieramy zwilżoną szmatką i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Pamiętaj, by po czyszczeniu białych skórzanych butów zabezpieczyć je przed kolejnym zabrudzeniem oraz zmiękczyć skórę. W tym celu należy wypastować buty przy użyciu szczotki do butów oraz bezbarwnej pasty.

[Głosów:9    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ