O tym, jak ważną rolę ziemniaki odgrywają w naszej diecie, wiemy doskonale. Niestety, nasza wiedza na temat kosmetycznych właściwości ziemniaków wciąż pozostaje dość skromna. A szkoda, bo surowy ziemniak to naturalny kosmetyk, dzięki któremu w prosty sposób można rozwiązać wiele problemów związanych ze stanem skóry. Jakie przypadłości można pokonać za jego pomocą? O czym powinni pamiętać ci, którym marzy się piękna skóra?

Kosmetyczne właściwości surowych ziemniaków mogą zaskoczyć wielu z nas. Ziemniak jest przecież źródłem wielu cennych substancji odżywczych, z których skorzystać może i nasza skóra. Ten naturalny kosmetyk jest doskonałym źródłem witaminy C, z której producenci kremów i innych produktów korzystają bardzo chętnie. W surowym ziemniaku znajdują się również silne przeciwutleniacze, dzięki czemu można skutecznie wspierać swą skórę. Jakie defekty urody można pokonać za pomocą tak prostego naturalnego kosmetyku?

Surowe ziemniaki mogą się rewelacyjnie sprawdzić w walce z podkrążonymi oczami. Pasta z surowego ziemniaka, nałożona na cienie pod oczami, poprawi krążenie i pomoże pokonać taki problem, jakim są rozszerzone naczynia krwionośne. Takie właściwości surowych ziemniaków sprawiają, że można z nich korzystać również do walki z przebarwieniami skóry. Maseczka z surowego ziemniaka, połączonego z ogórkiem oraz octem jabłkowym, może stać się zatem jednym z najlepszych kosmetyków dla tych osób, które z wiekiem mają coraz więcej problemów z przebarwieniami skóry. Masaż skóry twarzy, wykonany za pomocą plasterka surowego ziemniaka, może z kolei chronić skórę przed zbyt wczesnym starzeniem się oraz nadmiernym przesuszeniem. Masaż taki sprawdzi się jednocześnie w walce z trądzikiem. Jak to możliwe? Wyjaśnienie jest proste! W surowym ziemniaku znajduje się nie tylko witamina C, ale i potas oraz siarka. Dzięki nim głębokie oczyszczanie skóry staje się łatwiejsze. Mniejsza ilość zanieczyszczeń i toksyn oznacza z kolei mniejsze problemy z trądzikiem – uciążliwą przypadłością, która dokucza nie tylko nastolatkom.

kobitki.pl

Jaśniejsza, zdrowsza i głęboko oczyszczona skóra – oto efekty, na jakie można liczyć dzięki wykorzystaniu mocy surowych ziemniaków w zabiegach pielęgnacyjnych. Ten naturalny kosmetyk może zdziałać wiele, skutecznie poprawiając nasz wygląd.

[Głosów:7    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ