Trendy w stylizacji paznokci

Dłonie mimowolnie przyciągają naszą uwagę. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często zerkamy na czyjeś ręce i podświadomie kodujemy ich wygląd. Dlatego tak ważny jest stan naszych paznokci – powinniśmy pilnować ich czystości i pielęgnować.

W latach 80′ najmodniejsze były paznokcie w żywych, intensywnych i nasyconych kolorach. Królowała głównie czerwień i ostry róż. Kolejna dekada stanęła w opozycji do pstrokatej mody – pojawił się manicure francuski. Z czasem coraz popularniejsze stało się zdobienie paznokci, pojawiły się także tipsy, a w końcu żele i hybrydy. Współczesny przemysł pielęgnacji paznokci jest bardzo rozbudowany i ma do zaoferowania znacznie lepsze rozwiązania. Efekt postępu to różnego rodzaju techniki zdobnicze, które potrafią zamienić płytkę paznokcia w prawdziwe dzieło sztuki.

W nowoczesnym manicure można stosować różne dodatki i triki, ozdoby na paznokcie przeznaczone do wtapiania lub dekorowania powierzchni, lampy UV, naklejki, lakiery o specyficznych właściwościach, np. pękające, zmieniające kolor pod wpływem temperatury, matowe, w cienkim pędzelku itp. Moda na określoną stylizację paznokci wraca co pewien czas, jednak kilka form manicure utrzymuje się niezmiennie na topie.

Manicure hybrydowy

Na pierwszym miejscu jest manicure hybrydowy, który pojawił się u nas dość niedawno – kilka lat temu. Do jego wykonania potrzebna jest lampa UV oraz specjalny rodzaj lakierów, które zastygają pod wpływem światła ultrafioletowego. Manicure hybrydowy wykazuje bardzo dużą trwałość i wystarcza na tak długo, aż paznokieć nie zacznie odrastać. Jeżeli wygląda to niezbyt estetycznie, wówczas lakier jest zmywany za pomocą płynu na bazie acetonu, a płytka pokrywana na nowo wybranym produktem i kolejny raz utwardzana.

Zdobienia paznokci

Wraz z pojawieniem się paznokci akrylowych, powstała moda na wtapianie ozdób do paznokci w akryl już po jego nałożeniu na płytkę. Podobny zabieg stosuje się przy produkcji gotowych tipsów. Czasami ozdoby nakłada się na zwykły lakier, a następnie pokrywa cienką warstwą ochronnego żelu, aby drobinki nie odpadały. Bardziej efektowne kryształki i brokat stosuje się w przypadku okazjonalnych stylizacji, choć przez pewien czas panował istny szał na przesadnie udekorowane paznokcie. Niestety, nie jest to zbyt praktyczne – wypukłe kwiatki czy motylki zahaczają o tkaniny. Najłatwiejszy sposób otrzymania wzorków to naklejki – do wyboru mamy naklejki 3D lub wodne.

Ombre

To technika, w której dwa kolory przenikają się wzajemnie na swojej granicy. Dzięki temu przejście między poszczególnymi barwami jest rozmazane. Daje to ciekawy efekt cieniowania. Najlepsze efekty uzyskuje się przy kilku kolorach, które ze sobą współgrają. Metoda wymaga stosowania małych gąbeczek pokrytych lakierem. W pierwszym kroku paznokieć trzeba pokryć białym podkładem, aby docelowy kolor lakieru był lepiej widoczny na paznokciu. Po wyschnięciu białego podkładu na płytkę nakładany jest gradient. Cały proces jest dość brudzący i wymaga dokładnego oczyszczenia skórek i palca z resztek lakieru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ