lakier
fot: pixabay.com

Najbardziej popularną formą stylizacji paznokci od kilku sezonów jest niezmiennie hybryda. Kobiety pokochały ją za wytrzymałość i efekty dekoracyjne, jakie umożliwia. Z ekscytacją udajemy się co 3 tygodnie do kosmetyczki, zastanawiając się, co nam zaproponuje, jakie nowe  wzory są dostępne. A gdyby tak robić hybrydę samodzielnie? Stworzyć w domu mały salon kosmetyczny? Jeśli masz dryg do prac manualnych z pewnością ci się to uda. Potrzebujesz tylko odpowiedniego wyposażenia. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/zestaw-lakierow-hybrydowych-podstawa-domowego-manicure/

Zakładanie hybrydy w domu

Trzeba przyznać, że założenie hybrydy to dość kosztowny zabieg. W zależności od salonu jego cena waha się między 50 a 100 złotych. To jak najbardziej racjonalna cena, jeśli weźmiemy pod uwagę, że koszt sprzętów i produktów wysokiej do nałożenia hybrydy jest wysoki. Do tego jest to czasochłonny proces, zdjęcie starej hybrydy i założenie nowej trwa 1,5 do 2 godzin. Cena uwzględnia pracę kosmetyczki w tym czasie. Nie każdy może sobie pozwolić na taki regularny wydatek. Dla innych z kolei wiąże się to z koniecznością dojazdu lub długie i niestandardowe godziny pracy uniemożliwiają umówienie wizyty. W takich wypadkach warto pokusić się na samodzielne wykonanie hybrydy, jeśli czujemy się na siłach. 

Potrzebny sprzęt

Na samym początku trzeba zakupić podstawowe wyposażenie. Najważniejsza jest lampa uv. To ona utrwala lakiery. Lampa powinna mieć odpowiednia moc. Nie dajmy się skusić na tańsze, ale słabsze modele. Jeśli promieniowanie będzie zbyt słabe nie zwiąże odpowiednio lakieru, a wtedy zawarte w im substancje chemiczne mogą wchłaniać się do organizmu. Kolejnym niezbędnym urządzeniem jest frezarka wraz z kompletem wierteł. To nią ściągniesz starą hybrydę, nie uszkadzając płytki paznokciowej. Na początku używaj najgrubszych wierteł, które pozwolą usunąć większość starego lakieru. Potem użyć cieńszych, by precyzyjnie spiłować ostatnia warstwę. Jeśli planujesz od razu założyć kolejną hybrydę, nie musisz usuwać całej do końca. 

Niezbędne lakiery

Do założenia hybrydy potrzebujesz bazy, topu, primera. PRzyda się także cleaner do oczyszczenia paznokcia na sam koniec. I wreszcie, zestaw lakierów hybrydowych w twojej ulubionej kolorystyce. 

Przeczytaj tez: http://www.modaforte.pl/najlepszy-sportowy-zegarek-dla-kobiety/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ