Pojawienie się na rynku profesjonalnych odżywek do rzęs to moment, w którym zaczęliśmy na poważnie interesować się tym, jak dbać o rzęsy. Dziś doskonale wiemy, że produktami typu Latisse możemy wzmocnić rzęsy i podkreślić swoje spojrzenie.

Tak naprawdę kobiety bardzo często dbały o rzęsy już w starożytności, a później w średniowieczu. Jednak ówczesne metody pielęgnacji opierały się przede wszystkim na łatwo dostępnych i nie zawsze skutecznych składnikach. Pierwsza mieszanka stosowana do podkreślania i odżywiania rzęs to połączenie sadzy z olejami roślinnymi lub innym tłuszczem. Trudno stwierdzić teraz, czy przynosiło to zamierzone efekty. Tak wyglądały jednak początki.

Dziś na pewno żadna kobieta nie nałoży na rzęsy sadzy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rzęsom potrzebne są określone substancje odżywcze:

składniki mineralne: cynk, krzem, magnez, jod;
cenne witaminy: retinol, niacyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy;
ekstrakty roślinne: ze świetlika lekarskiego, aloesu, skrzypu polnego;
naturalne olejki: olej rycynowy, oliwa z oliwek.

Warto szukać odżywek do rzęs, które zawierają właśnie takie substancje lub przynajmniej niektóre z nich. Zbyt dużo składników to również nie dobrze, ponieważ rzęsy są delikatne i łatwo je przeciążyć. Zrównoważona pielęgnacja jest najważniejsza.

ODŻYWKA DO RZĘS LATISSE

To jedna z najpopularniejszych odżywek do rzęs, ponieważ pojawiła się na rynku jako pierwszy specjalistyczny produkt wspomagający wzrost. Dziś możemy wybierać wśród wielu konkurencyjnych i nierzadko lepszych kosmetyków, ale to właśnie odżywka do rzęs Latisse jest pierwowzorem.

Dla kogo? Latisse to rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na wzmocnienie naturalnie cienkich i mało wyrazistych rzęs.

Jak działa? Serum wnika do cebulek rzęs, gdzie regeneruje, odżywia i dba o prawidłowe nawilżenie. W efekcie codziennego stosowania Latisse po kilku tygodniach rzęsy są mocniejsze, bardziej elastyczne i mogą mniej wypadać. Wzrost rzęs to efekt, który nie jest gwarantowany i nie w każdym przypadku będzie taki sam. To przede wszystkim odżywka pielęgnująca i przywracająca rzęsom ich naturalną witalność.

Jak stosować? Latisse należy nakładać codziennie wieczorem na dokładnie oczyszczone rzęsy. Najlepiej, jeśli produkt nałożymy u nasady włosków, ponieważ szybciej się wchłonie. To odżywka do rzęs w formie kropli, które nabiera się jednorazowymi pędzelkami dołączonymi do opakowania. To niezbyt wygodna forma w porównaniu do dzisiejszych odżywek w eyelinerze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ