Maseczka ochronna

Czasy pandemii Covid – 19 spowodowały, że w naszym kraju pojawiły się liczne obostrzenia. Jednym z nich jest obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Służą temu przyłbice i maseczki, które należy nakładać podczas wychodzenia z domu. Oczywiście w związku z tym obostrzeniem na rynku pojawił się duży wybór maseczek i przyłbic.

Maseczki mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Taką rolę spełnia dobrze maseczka wielorazowa czarna. Jest ona dość uniwersalna, można powiedzieć, że dobrze komponuje się z całością stroju danej osoby.

Maseczki wielorazowe czarne są bardziej praktyczne od masek kolorowych, czy białych, z tego względu, że łatwiej je utrzymać w czystości. Wszystkie maseczki wielorazowe wymagają prania w dość wysokiej temperaturze, a także prasowania, po to by usunąć z nich bakterie. Inaczej bywa z przyłbicami, które również dość dobrze się sprawują w czasach pandemii. Nie trzeba ich prać, ale również wymagają regularnego oczyszczania. W Polsce występuje nakaz zakrywania ust i nosa, a ponieważ jest duży wybór środków, które to zapewniają, więc można jakoś się przystosować do obowiązujących przepisów.

Maseczki wielorazowe czarne są dobrym wyjściem w tej niewygodnej dla wielu osób sytuacji. Mogą być one szyte z różnych materiałów, coraz częściej są produkowane z bawełny, która przepuszcza powietrze, ma to duże znaczenie u osób mających problemy z oddychaniem. Jednak, i tak nie da się zaprzeczyć, że zakrywanie nosa i ust jest dla większości osób przykrym obowiązkiem. Sceptycy, których nie brakuje, uważają, że maski i przyłbice nie pomagają w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to oczywiście kwestia sporna, a zwykły obywatel ma tu niewiele do powiedzenia. Co najwyżej otrzyma mandat za brak maseczki lub przyłbicy.

Maseczka wielorazowa czarna może być idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, biegających, trenujących, nie widać na niej od razu śladów potu, co bywa dość uciążliwe w przypadku jasnych maseczek. Pozostaje mieć nadzieję, że obostrzenia w końcu zostaną wycofane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ