sweter
fot. pexels.com

Ciepły sweter to niezbędny element garderoby na zimę lub jesień i to nie tylko dla dzieci. W tym poradniku skupimy się jednak na sweterkach dla najmłodszych. Opowiemy Ci jak wybrać ten najlepszy i czym kierować się podczas jego wyboru!

Zobacz też: http://jegoego.pl/sweterki-dla-dzieci/

Jakość jest najważniejsza

Nie ma co ukrywać, jeśli sweter jest wysokiej jakości to zwyczajnie posłuży na dłużej. Wiele swetrów zimowych dla dzieci jest po prostu ładna – ma znanego superbohatera, atrakcyjny kolor. Niestety o dobrej jakości nie można tego powiedzieć. Oczywiście nadruk, wzór czy kolor swetra są równie ważne, natomiast jakość jest kluczowa. Po czym ją poznać? Czytając skład. 

Jaki skład ma dobry zimowy sweter dla dziecka?

Poniżej znajdziesz listę składników, których warto szukać w dziecięcym swetrze zimowym, ale też tak naprawdę w swetrach dla dorosłych. Oto składniki, które gdy są obecne w swetrze świadczą o jego jakości: bawełna, jedwab, kaszmir, wełna. Oczywiście najlepiej, aby tych składników było jak najwięcej, a najlepiej, aby sweter był oparty tylko na nich. Czasem jednak dodaje się trochę składników sztucznych. Są to m.in.: poliester, poliakryl, polamid, wiskoza, rayon. Jeśli i takie składniki znajdujesz w składzie swetra, który potencjalnie chcesz kupić, to zwróć uwagę, aby proporcje naturalnych składników do sztucznych były następujące: 80% składników naturalnych wysokiej jakości, a 20% składników sztucznych. Nigdy odwrotnie.

Styl, szyk i moda swetrów dziecięcych

Dobry skład, czyli jakość to podstawa, aby sweter był tym dobrym. Dopiero na drugim miejscu znajdują się takie kwestie jak wzór, kolor czy fason. Jeśli jednak wybieramy sweter dobrej jakości, to mamy pewność, że sprawdzi się u nas na lata. Za tym z kolei idzie fakt, że lepiej wybierać wzory i kolory uniwersalne, niezwiązane z aktualnym trendem czy modą. Jeśli tego typu sweter będzie dobrej jakości to i tak sprawdzi się sezonowo, gdy dany wzór będzie modny. Nie taka jest jednak rola swetrów dobrej jakości – one mają być noszone przez wiele sezonów. Właśnie po to wydaje się więcej pieniędzy, aby mieć kilka swetrów na lata, a nie w jednym sezonie kupić ich kilka, ponieważ po kolei ulegają mechaceniu. Oczywiście, jeśli twoje dziecko ma ulubionego superbohatera to nie ma nic złego w zakupie swetra właśnie z nim. Wówczas jednak śmiało można sięgnąć po sweter tańszy, ponieważ zazwyczaj i tak nie będzie on noszony w kolejnym sezonie. Wtedy będzie modny prawdopodobnie inny bohater.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/dlaczego-warto-ogladac-z-dziecmi-filmy-o-zwierzetach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ