Jak optycznie powiększyć oko

Oczy to zwierciadło duszy. Zaglądając w nie można się dowiedzieć wielu rzeczy o człowieku. Niejednokrotnie są to najpiękniejsze elementy na całej twarzy. Dlatego też niektóre kobiety podkreślają swoje oczy, by wydawały się piękniejsze. Niestety nie wszystkie możemy pochwalić się dużymi i promiennymi oczami, czasem trzeba zaznajomić się z pewnymi trikami, który pomogą optycznie powiększyć i rozświetlić oko.

– Dobrze wykonany makijaż pozwoli wręcz hipnotyzować spojrzeniem. Lecz najpierw należy się zaopatrzyć w akcesoria, które są niezbędne do wykonania makijażu. Na pewno będziesz potrzebowała takich rzeczy jak:

Dwa aplikatory lub pędzelki. Jeden mały i okrągły, który służy do podkreślenia wewnętrznego kącika i dolnej linii rzęs oraz większy do precyzyjnego rozcierania cieni:

– Zalotka, by podkręcić rzęsy,
– tusz do rzęs
– kredka w kolorze écru,
– kremowy, cielisty cień do powiek,
– sypki, jasny cień do powiek
– sypki,ciemny cień do powiek,
– Eyeliner w kolorze czarnym lub grafitowym.

Jeżeli już masz wszystkie akcesoria to przystąp do przygotowania twarzy pod makijaż. Po pierwsze oczyść ją z resztek poprzedniego makijażu, najlepiej jak wcześniej wykonasz peeling. Dzięki temu krem się lepiej wchłonie, a baza pod fluid się lepiej będzie trzymała. Odpowiednie przygotowanie twarzy to ważny element.

Efekt kocich oczu. Żeby uzyskać taki efekt to zastosuj się do instrukcji:

– Na powieki nałóż cielisty cień do powiek,
– Na wewnętrzne kąciki nałóż jasny cień do powiek,
– Na górną powiekę nałóż ciemny cień. Zacznij od nieco powyżej załamania powieki, cieniuj od zewnętrznej strony aż do mniej więcej połowy oka,
– Namaluj eyelinerem kreskę wzdłuż linii rzęs, pamiętaj żeby nie zaczynać od samego wewnętrznego kącika. Zakończ ją nieco za linią rzęs,
– Kredką w kolorze écru zaznacz wewnętrzną stronę dolnej powieki oraz delikatnie rozetrzyj ją pod brwiami,
– Użyj zalotki, by pięknie podkręcić rzęsy,
– Dokładnie wytuszuj rzęsy.

Pamiętaj również o brwiach, zbyt krótkie mogą optycznie zmniejszyć oko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ