Jak bez stresu przygotować się do pierwszej randki

Myśl o pierwszej randce z niedawno poznanym mężczyzną sprawia, że czujesz się niemal sparaliżowana ze stresu? Jest to zupełnie normalne. Co więcej, uczucie niepokoju w dniu spotkania może być jeszcze większe i może skutecznie utrudnić osiągnięcie zamierzonego efektu w kwestii perfekcyjnego wyglądu. Sprawdź, jakie triki mogą sprawić, że przygotowania do randki będą mniej stresujące.

Wybierz ubrania kilka dni przed spotkaniem

Stylizację warto zaplanować już co najmniej kilka dni przed datą pierwszej randki. W ten sposób można dać sobie czas na ewentualne zmiany. Na początek warto przymierzyć ubrania i upewnić się, że modna włoska bluzka z odkrytymi plecami nadal pasuje, nie jest uszkodzona i zapewnia wygodę. Ponadto przygotowanie stroju z wyprzedzeniem daje wystarczającą ilość czasu na wypranie, wysuszenie i wyprasowanie odzieży.

Nie zostawiaj pielęgnacji na ostatnią chwilę

Długą kąpiel, depilacja i maseczka w dniu randki niekoniecznie mogą być najlepszym pomysłem. Przede wszystkim takie czynności niemal zawsze zajmują więcej czasu, niż się na nie zaplanuje. Na dodatek po depilacji mogą pojawić się niezbyt estetyczne kropki. Z kolei zastosowanie nowych kosmetyków może skończyć się reakcją alergiczną. Większość takich problemów znika w ciągu doby, dlatego lepiej zrobić sobie domowe SPA dzień przed spotkaniem. Wyjątkiem może być umycie włosów, zwłaszcza jeśli mają skłonność do przetłuszczania się. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby uwzględnić czas potrzebny na wysuszenie mokrych kosmyków.

Nie eksperymentuj z makijażem i fryzurą

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas przygotowań do randki jest próba zaskoczenia ukochanego wyjątkowymi makijażem czy też niebanalną fryzurą. Takie eksperymenty w połączeniu ze stresem mogą niestety zakończyć się niepowodzeniem. W rezultacie może okazać się, że do spotkania zostało niewiele czasu, a make-up i ułożenie włosów trzeba wykonać od nowa. Dobrym pomysłem może być wykonanie próbnych wersji makijażu i fryzury np. kilka dni przed randką.

Dobrze przemyśl posiłek przed spotkaniem

Menu dnia, w którym ma odbyć się randka, zdecydowanie nie powinno być przypadkowe. Jeśli spotkanie z ukochanym ma odbyć się w restauracji, to zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę podczas planowania posiłków. Ponadto dla własnego komfortu czy też dobrego wyglądu lepiej zrezygnować z produktów mogących powodować wzdęcia. Inaczej może okazać się, że zmysłowa ołówkowa sukienka z butiku online So Italian niekoniecznie układa się tak dobrze na ciele jak podczas przymiarek poprzedniego dnia.

Zacznij przygotowania wcześniej niż normalnie

Warto zacząć szykować się nieco wcześniej niż zwykle. Podczas przygotowań do randki niemal zawsze zdarzy się jakaś wpadka np. rozmazany tusz, oczko w rajstopach czy też problemy z zapięciem łańcuszka. Należy pamiętać, że stres z pewnością nie pomoże w przyspieszeniu przygotowań. W pośpiechu łatwo również zapomnieć o czymś ważnym. Zdecydowanie lepiej być gotową do wyjścia godzinę wcześniej, niż dotrzeć na spotkanie spóźnioną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ