Zastanawiasz się, czy warto wyposażyć gabinet kosmetyczny w fotel masujący? Zdecydowanie tak! Ale żebyś mógł sam się o tym przekonać, specjalnie dla ciebie wypisaliśmy wszystkie zalety używania fotelu do masażu w specjalistycznych gabinetach. Zobacz, jak podnieść satysfakcję klienta w prosty sposób.

Dbaj o wizerunek

Gabinet kosmetyczny powinien kojarzyć się klientce z wypoczynkiem i czasem na relaks. Warto zadbać o stronę wizualną – przyjemna, delikatna kolorystyka, dużo zieleni i woda – to „wypoczynkowe trio”, które doskonale sprawdza się w różnych ośrodkach dbania o urodę. Warto jednak wyróżnić się na tyle standardowych gabinetów kosmetycznych i zainwestować w coś nietypowego, czyli w fotel do masażu. Profesjonalnie wyglądający fotel zrobi duże wrażenie na klienta, a przy okazji umożliwi im zrelaksowanie się na przykład wtedy, gdy będą czekać w kolejce. Fotel warto ustawić w recepcji lub zrobić osobny, dyskretny kąt, w którym klientka będzie mogła poczytać książkę, posłuchać muzyki i skorzystać z fotela masującego.

Jak wybrać dobry model fotela masującego?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić… jakie masaże oferuje konkretny fotel! Najlepsze urządzenia są bowiem maksymalnie urozmaicone. Za przykład niech posłuży model fotela Wenecja Zero Gravity, który posiada 4 techniki masujące: masaż szwedzki, masaż sportowy, masaż tajski oraz masaż shiatsu. Masaż szwedzki to jedna z najbardziej podstawowych technik masujących, wykorzystywana zwłaszcza w celach leczniczych. Ma ona zniwelować napięcie mięśniowe poprzez rozcieranie, ugniatanie i skręcanie. Masaż sportowy to ogólne pojęcie na różnorodne techniki masujące stosowane u sportowców. Masaż tego typu stosuje się zarówno przed aktywnością fizyczną, jak i po. Świetnie regeneruje on organizm oraz poprawia krążenie limfy.  Masaż tajski to tak zwany „masaż głęboki” – po zakończeniu tego zabiegu czujemy się niesamowicie zrelaksowani oraz pełni energii. I wreszcie ostatni typ, masaż shiatsu oznacza „nacisk kciukami”. To bardzo głęboki, intensywny masaż, który niweluje napięcia i odstresowuje. Już po samymi opisie typów masaży widać, że fotel masujący, który posiada takie funkcje po prostu musi być dobry. Dodatkowo fotel Wenecja Zero Gravity poza 4 technikami masażu umożliwia wybór aż 24 automatycznych programów masujących. Masowanie odbywa się na konkretnych partiach ciała: na stopach, łydkach, udach, rękach, dłoniach oraz ramionach. Co więcej, w trakcie masażu uda oraz plecy są podgrzewane, co jeszcze bardziej sprzyja rozluźnieniu.

Chwila relaksu dla klientek

Postawienie fotela masującego w gabinecie może być prawdziwym hitem! Pamiętaj jednak, by zainwestować w naprawdę dobry sprzęt. Zwróć też uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany fotel masujący. Najlepiej by było, gdyby został zrobiony ze ekologicznej skóry najwyższej jakości, wówczas siedzenie w nim będzie niezwykle komfortowe. Fotel masujący można też wykorzystać do reklamy gabinetu kosmetycznego, zwłaszcza jeśli wiesz, że konkurencja nie posiada takiego urządzenia.

Jakie są zalety stosowania fotela masującego?

Poprawa krążenia krwi i limfy. Klientka przed przystąpieniem do zabiegu będzie lepiej przygotowana – jej ciało pobudzi się nieco pod wpływem masażu, dzięki czemu krew i limfa będą szybciej krążyć. Warto zaproponować masaż klientkom przed nakładaniem produktów oczyszczających i nawilżających – dobrze ukrwione ciało lepiej wchłonie nakładane produkty. Dodatkowo szybsze krążenie limfy wytwarzane na skutek masażu sprzyja polepszeniu procesu oczyszczania organizmu – możesz wspomnieć o tym klientkom, którym zależy na naprawdę dokładnym oczyszczeniu skóry podczas zabiegu.

Uwolnienie hormonów szczęścia. Najlepsza klientka to zadowolona klientka. Kobiety, które będą mogły naprawdę zrelaksować się w twoim gabinecie z pewnością chętnie polecą go swoim koleżankom. To kolejny powód, dla którego warto zainwestować w fotel masujący.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Kredos.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ