Odpowiednia stylizacja paznokci pozwala w sposób całkowity zmienić ich wygląd, dlatego tak bardzo popularne są wszelkiego rodzaju usługi gwarantowane przez salony kosmetyczne. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, sprawdźmy, czy nie zagrażają one naszym paznokciom.

Manicure często związany jest z użyciem różnego rodzaju środków i preparatów, które oddziałują na budowę płytki paznokcia. Prowadzić mogą także do jej osłabienia. Wszystko to sprawia, że właściwa stylizacja powinna zostać poprzedzona zabiegami pielęgnacyjnymi.

Jak dbać o paznokcie?

Zabiegi realizowane są w kilku etapach – wszystko to składa się na profesjonalnie zrealizowany, bezpieczny manicure. Na samym początku następuje oczywiście dokładne zmycie poprzedniego lakieru. Najczęściej odbywa się to przy użyciu specjalnych zmywaczy, które nie są groźne dla naszej skóry.

Gdy czynność ta zostanie zakończona, paznokcie są moczone w odpowiednio przygotowanej kąpieli. Metody są różne, jednak bardzo często do wody dodaje się po prostu mydło z dodatkiem soku z cytryny. Wszystko to ma na celu zmiękczenie skórek, które następnie będą usuwane. Kąpiel pozwala również rozjaśnić skórę wokół paznokci.

Usuwanie skórek jest bardzo ważnym etapem, ponieważ ich nieprawidłowe usunięcie może spowodować podrażnienia, a nawet stan zapalny. Poza wspomnianą kąpielą, wykorzystywane są również preparaty zmiękczające, które zdecydowanie ułatwiają cały proces. Skórki usuwane są najczęściej drewnianym patyczkiem (pod żadnym pozorem nie należy używać elementów metalowych).

Następnie usuwana jest zgrubiała skóra (przy użyciu pilniczka szafirowego lub piaskowego), a paznokcie są piłowane. Przed nałożeniem lakieru powinno zastosować się bazę lub specjalną odżywkę, która wzmocni paznokcie. W przypadku łamliwych paznokci, często stosowane są środki dodatkowe.

Ceniony salon kosmetyczny

W odpowiedni sposób naszymi paznokciami zajmą się pracownicy cenionych salonów kosmetycznych, których renomę możemy sprawdzić między innymi poprzez czytanie opinii klientek na stronie https://www.moment.pl/paznokcie.

Salony znajdujące się w wybranych miastach pozwala sprawdzić powyżej wskazany serwis, który oddaje do naszej dyspozycji bardzo rozbudowaną wyszukiwarkę, dzięki której poznamy nie tylko lokalizację salonów, ale również ich ofertę, ceny i wspomniane opinie oraz oceny. W serwisie możemy również zarezerwować wizytę w dogodnym terminie.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ