3 fakty o konopiach siewnych

0
2430

Konopie wzbudzają wiele emocji, ponieważ wciąż wiele osób utożsamia je wyłącznie z produkcją marihuany. Jest to błędne i bezpodstawne myślenie, ponieważ występuje wiele ich rodzajów – w tym konopie siewne, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyślenie i medycynie.

1. Konopie siewne są w Polsce legalne.

Wbrew wielu krążącym opiniom, konopie siewne zaliczane są do rośliny, których uprawa w naszym kraju jest legalna. Za pomyłką stoi utożsamianie jej z konopiami indyjskimi, z których otrzymuje się marihuanę. Brak psychoaktywnego działania Cannabis sativa sprawia, że nie ma żadnych podstaw do ograniczenia ich upraw. Świadomość różnic między rodzajami konopi i ich właściwości sprawiają, że rzadziej dochodzi do błędnego przypisywania jej wprowadzania w stan otępienia i haju.

2. Konopie siewne są stosowane na szeroką skalę w przemyśle.

Konopie siewne ze względu na swoją budowę i skład, wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu i farmacji, np. w przemyśle włókienniczym i papierniczym. Ponadto  są bogate w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, co sprawia, że chronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Właściwości odżywcze i regenerujące skórę sprawiają, że są stosowane do produkcji kosmetyków pielęgnujących ciało. Konopie siewne stosowane były również w przemyśle odzieżowym. Z ich włókien można wytwarzać także prześcieradła i koce. Co ciekawe mogą być także wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym do produkcji biodiesla i karoserii samochodów

3. W nasionach konopi siewnych znajdują się cenne substancje.

W składzie nasion konopi siewnych znajdują się cenne dla zdrowia człowieka składniki, np. witamina E, wapń, białko, błonnik pokarmowy, cynk. Składniki te korzystnie oddziałują na zdrowie, ponieważ zmniejszają ryzyko udaru i chorób serca, a z drugiej strony pozytywnie wpływają na nasz wygląd, ponieważ poprawiają koloryt skóry oraz stan włosów i paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://cannabigold.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ