Perfumy mogą wyrażać osobowość, dlatego bardzo często dobiera się zapach właśnie pod tym kątem. Klasyczne zapachy sprawdzają się najczęściej u osób, które są pewne siebie oraz ekstrawertyczne. Dla osób o melancholijnym usposobieniu sprawdzą się kwiatowe zapachy. Takie modele wybierają także romantyczne dusze. Natomiast aktywne osoby, pełne energii wybierają zapachy owocowe i słodkie. Dla uwodzicieli z kolei polecana jest piżmo. Tak naprawdę z perfumami jest jak z ubraniami. Na większe wyjścia wybiera się raczej mocniejsze i intensywniejsze zapachy, natomiast na co dzień warto zdecydować się na delikatne nuty. Stosowanie tych samych perfum przez cały czas jest po prostu passe.

Doskonale dobrane perfumy pobudzają zmysły, a także poprawiają humor. Działają jak aromaterapia, szczególnie wtedy, gdy zawierają olejki eteryczne. Producenci tworzą linie zapachowe mając do wyboru aż 30 tys. składników zapachowych. Komponują się one w trzy warstwy zapachowe. Nuta głowy zawiera najmocniejsze i najintensywniejsze zapachy, które jednak są najmniej trwałe. Następnie znajduje się nuta serca, która ma bardzo delikatne oddziaływanie i delikatny zapach. Natomiast najmocniejsza i najintensywniejsza jest nuta bazowa, która utrzymuje się nawet przez 8 godzin. Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim nutą głowy, gdyż pierwsze wrażenie jest najistotniejsze.

Wybierając flakon perfum nie można podążać za szeroko rozumianą modą czy też reklamą, gdyż naturalny zapach skóry zależy od wielu czynników, np. diety, naturalnego PH czy też hormonów. Decydując się na perfum koniecznie należy spryskać nadgarstki bądź zgięcia łokci, natomiast wąchanie korka bądź paseczków papieru jest mijające się z celem. Nie można również wybierać perfum, jeżeli jest się przeziębionym lub zmęczonym, gdyż zapach skóry jest wtedy zdecydowanie inny.

Ważne jest także ich przechowywanie. Przede wszystkim powinny one znajdować się w zacienionym i chłodnym miejscu, najlepiej w kartonowym opakowaniu. Perfumy są trwałe przez kilka miesięcy. Jeżeli przez ten czas nie korzysta się z nich, warto wtedy włożyć je do lodówki. Dozownikiem w żadnym wypadku nie można dotykać ciała, aby nie przenieść na niego zarazków, które także mogą zmienić zapach. Aby dłużej się utrzymały, warto stosować dodatkowo dezodoranty czy balsamy.

Na stronie empik.com znajdziemy szeroki wybór wód toaletowych damskich i męskich, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Calvin Klein ma w swojej ofercie zapach Euforia Woman, który cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Dedykowany jest dla kobiet ambitnych, pewnych siebie oraz takich, które chcą być tak postrzegane. Zapach jest bardzo intensywny, mocny, zatem doskonały na szczególne okazje i wielkie wyjścia. Na uwagę zasługuje również niebanalny flakon, który jest również doskonałą ozdobą. Kompozycja zapachowa opiera się na egzotycznych kwiatach, które kontrastują ze sobą. Ponadto dodatkowe nuty owoców takich jak owoc granatu czy śliwa daktylowa, świetnie łączą się z drzewem mahoniowym, tworząc uwodzicielski zapach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ