O-Shot czyli osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej

Osocze bogatopłytkowe to naturalny biologiczny płyn, od dawna wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Otrzymuje się go przez odwirowanie krwi. Podczas tego procesu krwinki białe i czerwone opadają na dno probówki, a osocze bogate w, między innymi trombocyty, może zostać zebrane i wykorzystane podczas zabiegu. Trombocyty, czyli właśnie płytki krwi biorą aktywny udział w procesach odnowy i regeneracji tkankowej.

Stosunkowo nowym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są zabiegi ginekologii estetycznej w Katowicach, na przykład O-shot. Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija umożliwiając coraz to nowe zabiegi pacjentkom borykającym się z przeróżnymi problemami – w tym wypadku – intymnymi – związanymi ze współżyciem.

O-Shot – na problemy ginekologiczne

Zabieg O-shot ma bardzo wiele zastosowań, stąd jego popularność wśród pacjentek. Przede wszystkim uwrażliwia on okolice intymne. Dzięki poprawie ich ukrwienia i unerwienia, pacjentki odczuwają większą przyjemność ze współżycia z partnerem. Chętnie korzystają z niego kobiety w każdym wieku, szczególnie po porodach oraz w okresie okołomenopauzalnym. Niemniej jednak, nie jest to jedyne jego zastosowanie. O-shot powoduje zmniejszenie bólu odczuwanego przy stosunku, co jest częstym problemem kobiet z, między innymi, endometriozą.

Zabieg O-shot pomaga również poradzić sobie z krępującym problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Więcej o tym zabiegu przeczytasz na stronie skorna.pl.

Przebieg zabiegu O-Shot

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie od pacjentki krwi oraz jej odwirowanie w celu otrzymania osocza bogatopłytkowego. Następnie, wykonuje się miejscowe powierzchniowe znieczulenie okolic intymnych, które w kolejnym etapie zabiegu są ostrzykiwane otrzymanym osoczem. Zabieg trwa niecałą godzinę i trzeba się liczyć z niewielkim dyskomfortem podczas jego wykonywania.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przede wszystkim, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu O-shot są ciąża oraz miesiączka. Zabiegu nie wykonuje się również w momencie stwierdzenia zakażenia dróg rodnych oraz kiedy pacjentka choruje na nowotwór.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ